Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Estijoje ir Slovakijoje užfiksuoti nauji afrikinio kiaulių maro atvejai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai šalia Lietuvos, dar vienas neraminantis įspėjimas mūsų šalies kiaulių augintojams.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informuoja, kad vakar, AKM nustatytas Estijoje (Harju  apskrityje, Kili apylinkėje) esančiame komerciniame kiaulininkystės ūkyje, kuriame buvo laikoma daugiau nei 1700 kiaulių. Nustatytos apsaugos ir stebėsenos zonos, į kurias pirminiais duomenis, kiti kiaulininkystės ūkiai nepatenka. Įvardinta, kad artimiausia kiaulių laikymo vieta yra 30 km. nuo židinio. Šiuo metu yra atliekamas epizootinis tyrimas siekiant nustatyti kaip liga pateko į šį minėtą ūkį.

Kaip teigia VMVT specialistai, tai labai netikėta žinia, kadangi Estijoje, AKM kiaulių ūkiuose paskutinį kartą buvo užfiksuotas tik 2017 m., laukinėje faunoje (šernuose) -  2019 m. vasario mėn.

Kitas atvejis nustatytas Slovakijoje, Banska Bistricos krašte. Židinys aptiktas kiaulininkystės ūkyje, kuriame buvo laikoma daugiau nei 8000 kiaulių. Visos kiaulės buvo nugaišintos, kad liga nebūtų išplatinta, o šiuo metu, atliekamas epizootinis tyrimas. Svarbu paminėti, kad Slovakijoje yra aktyvi viruso cirkuliacija laukinėje faunoje, kadangi šiais metais buvo nustatyta net 1230 atvejų.

VMVT specialistai dar kartą primena visiems kiaulių laikytojams, kad vasaros metu ypač suaktyvėja  AKM viruso plitimas. Minėti protrūkiai dar kartą įrodo, kad liga gali smogti ir nieko nelaukti, todėl biologinio saugumo priemonių įgyvendinimas ir jų rutininis laikymasis turi būti prioritetas visų kiaulių laikytojų.

Dar kartą raginame kiaulių augintojus, nepaprasti budrumo, akylai stebėti savo laikomus gyvulius, užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, šerti kiaules tik termiškai apdorotais pašarais. Didelę riziką AKM virusui iš gamtos patekti į kiaulių ūkius kelia ir žmonių lankymasis miškuose, uogavimas ar grybavimas.

Facebook komentarai