Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ESO: vėjo sukeltus elektros tinklų gedimus šalina beveik 100 operatyvinių brigadų visoje Lietuvoje

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Įsismarkavęs vėjas Lietuvoje nuo šeštadienio pavakarės iki sekmadienio 14 val. be elektros (įvairiais laiko tarpsniais) buvo palikęs daugiau kaip 70 tūkst. namų ūkių Lietuvoje, iš šio skaičiaus sekmadienį – per 30 tūkstančių, pranešė ESO atstovas Tomas Kavaliauskas.

Vėjo krypčiai ir stiprumui keičiantis, pasak ESO atstovo, šiuo metu fiksuojami tik pavieniai elektros oro linijų gedimai, be elektros paliekantys tik po kelis šimtus ESO klientų, tačiau ir jie labai operatyviai šalinami.

Šeštadienį pagrindiniai gedimai buvo fiksuojami pajūryje, Žemaitijoje, Vilniaus rajone, o sekmadienį – centriniuose ir Rytų Lietuvos rajonuose (Vilniaus, Širvintų, Jonavos, Raseinių, Šakių, Kaišiadorių, Utenos, Anykščių, Ignalinos ir kt. rajonuose). Esminės gedimų priežastys: virstantys medžiai, jų šakos nutraukia elektros oro linijas, sulaužo atramas ir sukelia gedimus elektros pastotėse.

ESO atkreipia dėmesį, kad savaitgalio vėjas sukėlė ypač sudėtingus gedimus miškingose vietovėse, kai vienoje elektros linijoje fiksuojama ir ne po vieną medžių ar jų šakų virtimą ant elektros oro linijų, ir pačių atramų sulaužymą. Tokiems gedimams šalinti prireikia papildomų ESO pajėgų, įrangos ir pats gedimo šalinimas užtrunka.

Nepaisant to, vidutinė elektros tinklo gedimų šalinimo trukmė siekia iki 1-1,5 val. Gedimų šalinimu rūpinasi beveik 100 operatyvinių brigadų visoje Lietuvoje.

Facebook komentarai