Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ekologinių ūkių gaspadoriai graibo „juodąjį auksą“ (video)

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Gintaras Girniukaitis džiaugiasi savo ekologiškai auginamų mėsinių galvijų banda.
Gintaras Girniukaitis džiaugiasi savo ekologiškai auginamų mėsinių galvijų banda.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje javapjūtė dar nesibaigė – šiomis dienomis grikių augintojai, kovodami su dažnai pasitaikančiais lietumis, jau įžengė į paskutinį derliaus dorojimo etapą. Rezultatais ūkininkai labai patenkinti, sako: šiemet grikiai – it juodasis auksas.

Aukštaitijoje apie 70 ha ekologiškų grikių auginantis Gintaras Girniukaitis su jų derliaus dorojimu persirito į antrąją pusę. „Klimatas Lietuvoje keičiasi, jei prieš dešimtmetį grikius nuimti reikėdavo anksčiau, o dabar šalnų nesimato, tad ir per daug skubėti nėra kur“, – portalui sakė Anykščių bei Molėtų rajonuose grikius auginantis ūkininkas.

Su pertraukomis 11 metų grikius puoselėjantis ekologinio ūkio savininkas pasakoja, kad labai svarbu pataikyti su sėja: „Jei gerai pasiseka pataikyti su kultūros pasėlio tankumu, tai pats geriausias vaistas kovojant prieš varputį“. Pasak pašnekovo, grikiai bene pats geriausias priešsėlis ekologiniams kviečiams ar miežiams, nors, skirtingai nei žirniai ar pupos, dirvoje nekaupia trąšų, bet išvalo jas nuo piktžolių.

Kodėl juodasis auksas?

„Šiais metais už toną ekologiškai užaugintų grikių supirkėjai moka po 700 eurų“, – dėstė G. Girniukaitis. ES uždraudus grikių importą iš Rusijos, atsirado didžiulė skylė rinkoje. „Manau, kad ekologiškų grikių kaina dar gali augti ir pasiekti 900 eurus už toną, o žinant, kad ūkininkai iš ha vidutiniškai gauna apie 1,5 tonos, tai jau labai geri rezultatai“, – prognozavo ūkininkas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA