Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ekologinė katastrofa Kamčiatkoje: gaišta žuvys, sveikatos sutrikimais skundžiasi žmonės

Autorius: Agroeta
Negyvas ruonis paplūdimyje, Kamčiatkos srityje, Rusijoje.
Negyvas ruonis paplūdimyje, Kamčiatkos srityje, Rusijoje.
Printer Friendly, PDF & Email

Pradėjus masiškai gaišti jūros gyviams prie Rusijos atokaus Kamčiatkos pusiasalio krantų, Rusijos Tolimųjų Rytų valdžia perspėja žmones vengti paplūdimių Kamčiatkos pusiasalio pakrantėje.

Ekologinę katastrofą liudijančios nuotraukos ir žmonių pasakojimai, socialiniuose tinkluose pasirodė gerokai anksčiau, nei vietos valdžia tai pripažino ir ėmėsi veiksmų. Vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti negyvi ruoniai, žuvys ir kiti gyviai, nugulę mažiausiai tris Avachos įlankos paplūdimius.

„Greenpeace“ organizacijos aktyvistai mano, kad tokią ekologinę katastrofą lėmė naftos produktų išsiliejimas. Pasak vietos ekspertų, patikrinus vandens mėginius, nustatytas naftos produktų, fenolio ir kitų medžiagų perteklius.

Organizacija teigė, kad vietos banglentininkai pradėjo skųstis akių perštėjimu, daugeliui žmonių, turėjusių kontaktą su vandeniu, pasireiškė pykinimas, vėmimas, silpnumas, aukšta temperatūra, o tai esą gali rodyti apsinuodijimą fenoliu.

„Greenpeace“ šį įvykį pavadino „ekologine katastrofa“ ir paragino atsakingas institucijas ištirti įvykį ir imtis valymo darbų.

Įspėjimai apie ekologinę katastrofą

Rusijos naujienų agentūra TASS pranešė, kad vieno iš daugelio laivų, plaukiojančių atokiausiuose vandenyse prie Kamčiatkos, netoli Beringo jūros, galimai nutekėjo kuras.

Tačiau aplinkosaugininkai tuo abejoja ir baiminasi, kad tarša galėjo patekti iš netoliese esančios, neprižiūrimos senos atliekų saugyklos, kur nuo sovietų laikų giliai po žeme buvo saugomos nuodingos medžiagos.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA