Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Du galvijai krito dėl Rusijos muitininkų kaltės, bet įspėjimas ir Lietuvai

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir Muitinės departamento specialistų pastangomis pavyko išgelbėti beveik 190 galvijų, turėjusių keliauti į Kazachstaną, bandą. Dėl kelionių organizatoriaus ir gyvūnų siuntėjo neatsakingumo, gyvuliai buvo priversti net 2 dienas praleisti teritorinės muitinės teritorijoje, pakrauti transporto priemonėse.

Gyvulių siunta į Lietuvą buvo sugražinta, kuomet jai nebuvo leista kirsti Rusijos Federacijos sienos, Latvijos – Rusijos pasienio kontrolės punkte. „Gavus informaciją apie gražinamą galvijų siuntą VMVT specialistai nedelsiant ėmėsi veiksmų, kad visi su gyvūnų siuntos grąžinimu susiję teisiniai aspektai būtų išspręsti kaip įmanoma operatyviau ir tuo metu jiems būtų tiekiamas vanduo ir pašaras, buvo ieškoma galimybių gyvūnus kuo greičiau pervežti į karantino punktą bei iškrauti iš transporto priemonių“, – praneša VMVT.

Šiuo metu visi trys gyvulius vežę bandovežiai vyksta į Panevėžio gyvulių karantino punktą, sutikusį laikinai priimti šiuos gyvūnus ir teikti jiems tolimesnę priežiūrą bei būtiną veterinarinę pagalbą. Deja, VMVT duomenimis du gyvuliai kelionės metu krito.

Prieš neatsakingai savo pareigas vykdžiusius gyvulių kelionių organizatorių ir siuntėją pradėtos teisinės procedūros.

Tačiau kartu tai ir įspėjimas Lietuvai, nes būtent bendrovę „Panevėžio veislininkystė“ dar šiemet planuota atiduoti į privatizavimo traukinį. Ši įmonė yra Žemės ūkio ministerijos žinioje. „Agroeta“ primena, kad tik po ūkininkų didelių pastangų ir visuomeninių organizacijų pasipriešinimo, vis dar einantis žemės ūkio ministro pareigas Giedrius Surplys buvo priverstas išimti iš Vyriausybei pateikto privatizuojamų objektų sąrašo tiek „Panevėžio veislininkystė“, tiek „Šilutės veislininkystė“ įmones. Jose yra geriausios gyvulių karantinavimo sąlygos.

Facebook komentarai