Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Dotnuva Baltic“ – ant permainų slenksčio

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Jonas Bakšys: „Patikiname, kad esame verslo organizacija, orientuota į sėkmingą veiklą ir užtikriname, kad planuojame ir atsakingai valdome įmonės viduje vykstančius procesus, kuriuos darome dėl įtakojančios situacijos rinkoje“.
Jonas Bakšys: „Patikiname, kad esame verslo organizacija, orientuota į sėkmingą veiklą ir užtikriname, kad planuojame ir atsakingai valdome įmonės viduje vykstančius procesus, kuriuos darome dėl įtakojančios situacijos rinkoje“.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiomis dienomis žemdirbius aptarnaujančioje bendrovėje „Dotnuva Baltic“ iš darbo buvo atleista per 10 darbuotojų. Iki šiol stiprioje buvusioje įmonėje darbo neteko keletas vadybininkų, patyrusių technikos priežiūros meistrų, kitų specialistų. Šiemet tai jau antras kartas kai iš „Dotnuva Baltic“ yra masiškai atleidžiami darbuotojai.

UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys „Agroetai“ teigė, kad sudėtinga situacija Baltijos šalių žemės ūkyje atsispindi ir jų finansiniuose rezultatuose. „Jau trečius metus iš eilės gaunamas prastesnis grūdų derlius Lietuvoje ir pablogėjusi finansinė žemdirbių situacija 2018/2019 metais turėjo įtakos visoms „Dotnuva Baltic“ veikloms“, – tvirtino jis.

UAB „Dotnuva Baltic“ finansinių 2018/2019 metų, pasibaigusių birželį, rezultatai buvo prastesni nei planuoti. Bendrovės pardavimų pajamos buvo 21 proc. mažesnės nei pernai.

Pasak direktoriaus, sumažėjusių pardavimo pajamų ir pelno priežastys labai įvairios. Žemdirbių ekonominė situacija dėl kelintus metus iš eilės negauto planuoto derliaus tapo komplikuota, todėl dauguma jų planavo tik būtiniausius pirkinius veiklai tęsti. Tai labiausiai atsispindi žemės ūkio technikos rinka, kuri per aptariamą laikotarpį Lietuvoje krito apie 30 proc. Ženkliai sumažėjo ūkininkų investicijos į grūdų paruošimo kompleksus, elevatorius ir džiovyklas.

Tuo pačiu sumažėjo serviso paslaugų pardavimai. Lietuvos ūkiuose sėjamas sertifikuotų sėklų kiekis šių metų derliui buvo 16 proc. mažesnis nei 2018 metų derliui, bet „Dotnuva Seeds“ užimama sertifikuotų sėklų rinkos dalis išliko tokia pati 30,5 proc., t.y. paruošta ir realizuota 24 tūkst. tonų. Pasikeitus ekonominei-finansinei situacijai, ūkiai daugiau ruošė savo sėklos.

„Savaime suprantama, kad kiekvieno verslo tikslas yra pelninga veikla, o esant tokiems veiklos rezultatams, paprastai, įmonėje imamasi veiksmų. Analizuodami situaciją ir prognozuodami rinką matome, kad veiklos optimizavimas ir verslo procesų efektyvinimas šiame etape yra būtinas“, – „Agroetai“ sakė J. Bakšys.

Anot jo, norint stiprėti ir sėkmingai konkuruoti rinkoje darbuotojų kokybė ir su tuo susijusi personalo kaita taip pat yra neišvengiama. Artimiausiu metu jie ketina koncentruotis į verslo procesų efektyvinimą ir konkurencingumo stiprinimą. Ilgesniuoju laikotarpiu numatoma tęsti investicijas ir plėsti teikiamų paslaugų spektrą. Taip pat ieškos naujų prekių ir paslaugų kokybės gerinimo būdų visose įmonės veiklos srityse.

Facebook komentarai