Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Domininkas Velička: „Esu vyno žmogus“

Autorius: Domininkas VELIČKA
Domininkas VELIČKA
Domininkas VELIČKA
Printer Friendly, PDF & Email

Esu vyno žmogus. Ir esu įsitikinęs, kad mano požiūris į gėrimus, jų kokybę, naudą ar žalą erzina daugiausiai dviejų kategorijų žmones – blaivininkus-maksimalistus ir absoliučius girtuoklius. Nors, dažniausiai, tai tie patys asmenys, pradžioje buvę nevaldomais girtuokliais vėliau baigia savo karjerą blaivybės šviesulio nešėjais. Juos krėste krečia drugys vien nuo žodžio „saikas“.

Kitais žodžiais kalbant, neprimink saiko jokiam girtuokliui ir neaiškink to žodžio prasmės blaivininkui. Tai – beprasmiška!

Dabartinė valdžia uždėjo lapų vainiką šventam blaivumui, o kovoje su girtuoklyste – paleido skalikus ant vyno ir alaus gėrimų, visokiausiais būdais bandydama suversti alkoholizmo pasekmes visuomenei, kuri vertina vyno ir alaus kultūros naudą. Mano giliu įsitikinimu, saiko matas – ne laipsniai, gramai ar bokalai. Saiko mato vienetas yra kultūra!

Atrodo, Lietuva turėtų būti pavyzdžiu kitoms šalims. Juk tarsi turime Seime Kultūros komitetą, lengviausią prieigą įstatymų leidyboje, kurio neturi nė vienos kitos valstybės parlamentas!

Taip pat atrodytų, kad per kadenciją galėjo būti parengta aiški koncepcija, išleisti visiems prieinami metodiniai vaišių „pobūvių piknikų patarimai“ ir pan. Sakau „galėjo“. Bet prie Kultūros komitetui vadovaujantis agronomas nusprendė, kad Lietuva – ne Ispanija, mums esą nėra ko sekti paskui ispaniškąją kultūrą...

Gal todėl nestebina, kad šios kadencijos Seimo darbo diena prasideda tuo, ką šiandien turime uždrausti! Būtent draudimais labiausiai ir išgarsėjome!

Tad neatsitiktinai, atsiradus menkiausiai galimybei, stengiuosi priešintis visuomenę bukinančiai draudimų madai!

Sveikatos apsaugos ministras tvirtina, kad alkoholis – nuodai. Tai sako ministras, pats būdamas medicinos mokslų daktaru, kuris puikiai žino, kad jau trečias tūkstantmetis tie „nuodai“ buvo ir tebėra vaistų sudėtine dalimi. Net paprastojo Pertusino sudėtyje yra ne mažiau kaip 8 proc. etanolio. O ką daro ministras? Jis išsijuosęs bruka mums kuo pigesnius cheminius pakaitalus!

Negydantys vaistai vaistinėse, nealkoholinis alus parduotuvėse – tai prisideda prie sergamumo didėjimo ir girtuoklystės! Tendencija paprasta – 43 proc. lietuvių turi psichikos ligų požymių. Ir tai ne kieno nors kito, o Aurelijaus Verygos statistikos duomenys. Jis visiškai pamiršta, kad vyno, alaus vartojimo kultūra yra Žmogaus kultūringumo bruožas!

O kas yra tas nealkoholinis alus? Dar iš savo studijų Vilniaus universiteto Fizikos fakultete žinau, kad gėrimas būtų alumi jis turi turėti savyje alkoholio (spirito), atsiradusio fermentacijos metu. Tai būtina alaus savybė. Neretai praeina mėnesiai kol aludaris ištobulina alų ir nusprendžia, kad toks ir turi būti alus. Taigi, alus be spirito, be laipsnių – ne alus. Kitais žodžiais tariant, nealkoholinis alus yra alus be alaus. Jūs geriate kažką, kažkokį gėrimą, pavogusį alaus vardą, bet tik ne alų.

Facebook komentarai