Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„DOJUS agro“ nuotoliniu būdu stebi ir prižiūri daugiau kaip 600 mašinų

Autorius: Raimonda JONAITIENĖ
Automatinis technikos vairavimo pristatymas.
Automatinis technikos vairavimo pristatymas.
Printer Friendly, PDF & Email

Sparčiai tobulėjant technologijoms nuolat daugėja išradimų, kurie gali palengvinti ūkininkavimą bei maksimaliai padidinti ūkio našumą. Apie dalinį ūkio valdymą nuotoliniu būdu „Agroeta“ pasikalbėjo su „DOJUS“ įmonių grupės vykdančiuoju direktoriumi Audriumi Kavaliausku.

- Gal galite plačiau papasakoti apie ūkio valdymo nuotoliniu būdu principus? Kokie pagrindiniai jo pranašumai?

- Ūkio valdymas nuotoliniu būdu yra sudėtinė tiksliosios žemdirbystės dalis. Čia į pagalbą pasitelkiamos dvi pagrindinės technologijos – palydovinė padėties nustatymo sistema GPS bei internetinis ryšys. GPS padeda nustatyti mašinos buvimo vietą, sekti jos judėjimo trajektoriją, o internetinis ryšys leidžia perduoti informaciją į mašinas, gauti informaciją iš mašinų, leidžia mašinoms komunikuoti tarpusavyje. Taigi, šių dviejų technologijų pagalba galima optimizuoti mašinų darbą bei optimizuoti ūkio darbų valdymą. Mašinų darbo optimizavimas leidžia nuotoliniu būdu sekti ir reguliuoti mašinos darbo parametrus, kontroliuoti mašinos darbo laiko panaudojimą, sekti aptarnavimo laiką, ir t. t. Ūkio darbų  valdymo optimizavimas apima tokius dalykus kaip belaidį darbo užduočių ar kintamos normos žemėlapių perdavimą į mašinas, atliktų darbų laukų žemėlapių perdavimą iš mašinų atgal į ūkį, informacijos apsikeitimą su ūkio partneriais, sprendimų priėmimą remiantis faktine mašinų ir laukų informacija.

- Ar sudėtinga išmokti naudotis technologijomis, skirtomis su technika dirbantiems operatoriams?

- Išmokti naudotis šiomis technologijomis nėra sudėtinga. Šiais laikais praktiškai kiekvienas naudojasi kompiuteriu, išmaniuoju telefonu, todėl tiksliosios žemdirbystės ir nuotolinio ūkio valdymo technologijos nėra kažkas ypatingai sudėtingo.

- Ar investicija į technologijas ūkininkams greitai atsiperka?

- Atsiperkamumas, žinoma, priklauso nuo kiekvieno ūkio sąlygų, tačiau, sakykime, automatinio vairavimo technologija „Autotrack“ leidžia sutaupyti iki 10 proc. laiko, kuro sąnaudų, mašinų amortizacijos sąnaudų. Mašinų darbo optimizavimas ir ūkio darbų valdymo optimizavimas didžiausią naudą atneš didesniuose ūkiuose, kuriuose paprastai yra didelis mašinų parkas, o laukai yra labiau nutolę nuo ūkio centro.

- Ar sulaukiate skeptiškų nuomonių, kai kalba pasisuka apie ūkio valdymą nuotoliniu būdu?

- Visos naujovės paprastai turi prieštaringų vertinimų, tačiau pasaulis nenumaldomai juda į priekį. Manau, kad didesnė dalis dabartinių skeptikų taps šių technologijų naudotojais daug greičiau nei jiems gali dabar atrodyti.

- Technologijos nuolat keičiasi ir tobulėja, o dalis ūkininkų vis dar delsia viską darydami rankiniu būdu. Galbūt galite pasiūlyti kur tokie ūkininkai galėtų sužinoti daugiau apie nuotolinį ūkio valdymą ar išbandyti naujausias technologijas patys?

- Geriausia vieta UAB „DOJUS agro“. Esame vieni šios srities pionierių Lietuvoje ir kitose aplinkinėse šalyse, kur dirbame. Turime sukaupę nemažą darbo patirtį šioje srityje. Turime labai aukštos kvalifikacijos specialistus galinčius parinkti, įdiegti ir aptarnauti šias technologijas. Pagal ūkininkų sutikimus šiuo metu nuotoliniu būdu stebime ir prižiūrime daugiau kaip 600 mašinų, kurios susietos internetiniu ryšiu. Teikiame visapusiškas tiksliosios žemdirbystės paslaugas ir padedame ūkiams žengti šiuo keliu.

Facebook komentarai