Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dideli ridikėliai augs jūsų darže, jei žinosite šias paslaptis

Autorius: Žinoti.lt
Trąšų gausa nė kiek nepadės užauginti didelių ridikėlių.
Trąšų gausa nė kiek nepadės užauginti didelių ridikėlių.
Printer Friendly, PDF & Email

Kai mama dar gyveno kaime, ridikėlius ji sodindavo 3 kartus per metus. Pirmą kartą pasėdavo sėklas balandžio viduryje. Tuo metu po pietų temperatūra pakyla iki +15, o vakare ji nenukrenta žemiau +5. Visą vasarą ridikėliai būna ant mūsų stalo. Paskutinį derlių mama nuimdavo lapkričio mėnesį.

Iš išorės atrodo, kad gana lengva užauginti didelius ridikėlius. Juk ši daržovė tikrai nėra išranki. Tačiau yra keletas dažnai pasitaikančių klaidų, kurios lemia prastą derlių. Norėdami jų išvengti, turėtumėte žinoti apie ridikėlių auginimo niuansus.

Derlinga žemė

Trąšų gausa nė kiek nepadės užauginti didelių ridikėlių. Priešingai, jei pridėsite per daug azoto, ridikėliai taps kieti ir beskoniai. Kad dirva būtų palanki ridikėliams auginti, rudenį į ją įpilkite humuso ar komposto. Ridikėliai mėgsta purią dirvą. Todėl nepamirškite pridėti durpių, taip pat periodiškai retinkite lysves.

Laikas auginti

Geriausias ridikėlių auginimo laikas yra ankstyvas pavasaris arba vėlyvas ruduo. Viskas dėl to, kad šakniavaisiai mėgsta ne tokią intensyvią dienos šviesą ir vėsą. Bet tai nereiškia, kad vasarą nėra prasmės sodinti ridikėlius. Duokite pirmenybę dengtam šiltnamiui ar vietai sode, kur dažnai yra šešėlis.

Laistymas

Reguliarus ir gausus laistymas teigiamai paveiks derlingumą. Jei norite didelių ir sultingų ridikėlių, lysves laistykite bent kartą per 3 dienas. Tręšti kartu su laistymu yra visiškai neprivaloma.

Trąšos

Jei norite paspartinti procesą, galite naudoti mineralines trąšas. Jos turėtų būti naudojamos dirvožemyje vaisių susidarymo stadijoje. Duokite pirmenybę fosforo-kalio kompozicijoms. Šios trąšos skatina ridikėlių augimą.

Geriausios veislės

Sunku pateikti universalią informaciją. Galų gale tik eksperimentavimo metu galite rasti jums geriausią ridikėlių veislę, skirtą sodinti jūsų dirvožemyje. Savo pavyzdžiu galiu pasakyti, kad ankstyvosios ir ypač ankstyvosios veislės auga tikrai gerai.

Kaip matote, 6 mėnesius per metus šeimą palepinti šviežiais ridikėliais yra gana realu. Ar auginate šį šakniavaisį, ar perkate turguje?

zinoti.lt

Facebook komentarai