Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Derybos dėl cukrinių runkelių auginimo užstrigo

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ ir bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ atstovai rankomis dar nesukirto. Asociatyvi nuotr.
Kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ ir bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ atstovai rankomis dar nesukirto. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Ūkininkų kooperatyvas „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ (KKCR) ir bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ administracija niekaip negali užbaigti derybų dėl būsimo cukrinių runkelių derliaus supirkimo kainų ir kitų abiem pusėms svarbių detalių.

KKCR kooperatyvo pirmininkas Algimantas Šleževičius, paklaustas apie dabartinę derybų stadiją, portalui „Agroeta.lt“ sakė, kad kol kas tylu. Kooperatyvo nariai surengė ne vieną susirinkimą ir juose patvirtino savo sprendimą – jei cukraus gamintojai nepadidins runkelių supirkimo kainų, šiemet jie saldžiųjų šaknų neaugins.

„Mes esame pasiruošę auginti cukrinius runkelius, tačiau taip pat turime galimybę vietoj jų pasėti, kad ir miežius“, – teigė A. Šleževičius. Anot pašnekovo, kooperatyvo nariai laukia geresnio perdirbėjų pasiūlymo ir tikisi, kad jo sulauks. Vienu metu derybose vos neįvyko ilgai lauktas lūžis, tačiau perdirbėjai vėl atsitraukė.

„Praėjęs sezonas augintojams buvo gana geras ir tai, kad nebuvo tikros žiemos, nepridarė ūkininkams derliaus saugojimo nuostolių, tai įvertinę perdirbėjai vėl grįžo prie pirminių savo pozicijų ir derybos sustojo“, – kalbėjo kooperatyvo pirmininkas.

„Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris buvo puikios nuotaikos ir net neabejojo sėkminga derybų pabaiga. „Jau turime susitarimus ateinančiam sezonui su kitais cukrinių runkelių augintojais, bet dar nebaigtos derybos su KKCR kooperatyvu. Manau, kad sveikas protas nugalės ir susitarimas bus pasiektas“, – vylėsi S. Mozeris, patvirtindamas, kad, kaip ir kasmet, fabrikas aprūpins augintojus cukrinių runkelių sėklomis ir tam jau yra pasiruošta.

Facebook komentarai