Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl sumedžiotos stumbrės – raginimas Premjerui neslėpti informacijos

Autorius: Agroeta
Politikai nori išsiaiškinti, ar į stumbryną patekęs 2 mėnesių mažylis be motinos neliko politikų medžioklės metu.
Politikai nori išsiaiškinti, ar į stumbryną patekęs 2 mėnesių mažylis be motinos neliko politikų medžioklės metu.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ragindama neslėpti informacijos apie skandalingąją medžioklę, kurios metu buvo sumedžiota stumbro patelė.

„Visuomenėje didelio rezonanso sulaukė informacija, kad šių metų sausio pradžioje Panevėžio rajone buvo nušauta stumbrė. Utenos tarybos narys „valstietis“ Jonas Slapšinskas prisipažino, kad stumbrę sumedžiojo jis. Vis dėlto egzistuoja įtarimai, kad medžioklėje dalyvavo ir kiti aukščiausio rango valstybės politikai, galimai net Vyriausybės nariai. Todėl, atsižvelgiant į visuomenės interesą ir siekiant išsklaidyti visus klausimus, prašome paviešinti šios konkrečios medžioklės oficialius dokumentus – vadinamąjį medžioklės lapą“, – sakė TS-LKD frakcijos narė Aistė Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, praėjusių metų spalio 9 d. Premjeras S. Skvernelis viešai išsakė poziciją, kad medžioklės lapai yra vieši ir gali būti pateikiami visuomenei. A. Gedvilienė taip pat prašo išaiškinti, ar gyvūną sumedžiojusiam politikui skirta adekvati bauda, jei paaiškėtų, kad be motinos liko stumbrės jauniklis ir jo išgyvenimui kilo reali grėsmė.

Stumbro patelė sumedžiota Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės plote komercinės medžioklės metu. Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą kaip saugomas žinduolis.

Facebook komentarai