Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl koronaviruso krizės Rusija tikisi skaudžių padarinių ekonomikai

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Rusija teigia, kad koronaviruso pandemija šalies ekonomikai kelia didesnę riziką nei žemos naftos kainos. Pasekmės ekonomikai bus didesnės, nes tai paliečia visas sritis, ketvirtadienį sakė finansų ministras Antonijus Siluanovas, kurį cituoja agentūra „Interfax“. „Situacija nėra paprasta“, - pabrėžė ministras.

Audito rūmų vadovas Aleksejus Kudrinas prognozuoja ženkliai mažėsiant ekonomikos augimą. Tokiomis sąlygomis jis bus „netoli nulio“. Pernai, anot oficialios statistikos, ekonomikos augimas siekė 1,3 proc. Be to, didės skurdas.

Ekonominė krizė Rusijoje mėnesio pradžioje smarkiai paaštrėjo dėl smukusių naftos kainų. Dėl kainų karo tarp Rusijos ir kai kurių OPEC šalių rublio vertė euro ir dolerio atžvilgiu smarkiai krito. Sausį valiutų keitykloje vieną eurą buvo galima įsigyti už 68 rublius, o ketvirtadienį – jau už 87.

Rusija spėja, kad įplaukos dėl žemų naftos kainų ir koronaviruso krizės mažės 3 trln. rublių (35 mlrd. eurų). „Pasekmes kol kas sunku numatyti“, - sakė A. Kudrinas. Vyriausybė jau paskelbė, kad parems ekonomiką papildomomis lėšomis. Tačiau daugelis ekspertų teigia, kad to nepakanka.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA