Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl galimo COVID–19 protrūkio uždarytas Varėnos GMP skyrius. Medikams uždrausta viešai kalbėti

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

„Pas mus du GMP darbuotojai užsikrėtę COVID – 19, tam kad išvengti infekcijos plitimo mes testuosime visus darbuotojus. Pirmasis testas jau yra padarytas, kitas testavimas numatytas trečiadienį ir mes tikimės, kad daugiau sergančių darbuotojų nebus nustatyta. Jei taip, kitos savaitės pabaigoje planuojame atnaujinti Varėnos GMP skyriaus veiklą“, – sako Varėnos GMP skyriaus vadovas Danas Bortkevičius.

Varėnos GMP skyriuje dirba 20 žmonių. 4 žmonės kontaktų su sergančiaisiais kolegomis neturėjo, likę 16 šiuo metu izoliacijoje.

„Agroetos“ žiniomis visą Varėnos GMP kolektyvą teko izoliuoti paaiškėjus, kad vienas darbuotojas dirbo sirgdamas, nors COVID – 19 testas jam buvo atliktas, o ir atsakymas jau buvo gautas, bet niekas – nei darbuotojas, nei administracija jo nepažiūrėjo.

„Pasirodo žmogus nesinaudoja internetu. Darbdaviai taip pat nepažiūrėjo, o pasekmės – skaudžios, kone visas kolektyvas izoliacijoje. Labai pikta ir baisu, nes to buvo galima išvengti. Lyg to būta mažai, vakar darbuotojams išsiuntinėtas įsakymas apie šią situaciją viešai nekalbėti“, – pasakoja „Agroetos“ šaltinis Varėnos GMP skyriuje.

Žinios, apie izoliacijoje atsidūrusius kolegas, sulaukė ir Lietuvos GMP darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė.

„Vertinu ypatingai prastai šią situaciją dėl neorganizuotumo. Tiesiog nėra bendros tvarkos, kas galėtų informuoti sveikatos priežiūros įstaigoje dirbantį žmogų dėl jo susirgimo COVID –19. Bendros SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytos tvarkos nėra, jeigu mes paliekame tai darbuotojo iniciatyvai, tai darbuotojus turime išmokyti kompiuterinio raštingumo ir aprūpinti kompiuteriais. Jeigu darbdaviai nekontroliuos kas užsikrėtė ir kas gali ar negali dirbti, tai tokių atvejų mes turėsime vis daugiau“, – sako J. Keburienė.

J. Keburienei žinoma ir apie administracijos įsakymą darbuotojams tylėti t.y. viešai šios situacijos nekomentuoti.

„Tai nenormalu, bet tokia praktika pradedama taikyti“, – atvejį komentuoja GMP darbuotojų profesinės sąjungos vadovė.

Kol Varėnos GMP darbuotojai izoliacijoje, vietos gyventojams į pagalbą skuba Alytaus ir Kauno GMP medikai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA