Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl aukštapelkės suniokojimo – ikiteisminis tyrimas, bekelės klubas kaltės šešėlio kratosi

Autorius: Tauragės žinios
Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos.
Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotraukos.
Printer Friendly, PDF & Email

Visuomenėje kilus skandalui dėl Tauragės rajone galimai bekelės automobiliais suniokotos Laukėsos aukštapelkės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į prokuratūrą kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šie įtaria, kad saugomą teritoriją suniokojo vieno Tauragės automobilių klubo nariai. Pastarieji kaltės kratosi ir sako, kad miškininkai pernelyg jautriai sureikšmina viską, kas susiję su miškais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Tauragės apylinkės prokuratūra antradienį (lapkričio 17 d.) pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Kodekso 271 straipsnio 1 dalį dėl galimai bekelės automobiliais suniokotos, Tauragės rajone esančios Laukėsos aukštapelkės.

Šis straipsnis numato bausmę tiems, kas sunaikino ar suniokojo valstybinį parką, rezervatą, draustinį ar kitą valstybės saugomą gamtinę teritoriją, joje esančią saugomą natūralią ar rūšies buveinę ar gamtos paveldo teritorinį kompleksą, kurio apsaugos tikslams įsteigta ši teritorija, ar gamtos paveldo objektą. Už šio straipsnio pirmosios dalies pažeidimą baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kaip skelbia prokuratūra, su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl į Europos Sąjungoje esančių saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“ įtrauktos Laukėsos aukštapelkės suniokojimo kreipėsi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjams, kuriems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūra.

Žala padaryta milžiniška

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Algis Butleris praėjusį penktadienį „Tauragės žinioms“ teigė, kad žala padaryta nenusakoma. Tądien parko direkcijos darbuotojai apžiūrėjo teritoriją su aplinkosaugininkais. Kaip sakė trečiadienį telefonu kalbintas parko direkcijos vyr. reindžeris Saulius Bartminas, žala padaryta didelė, viską įvertins ekspertai. Vertinama bus pagal tris kriterijus: žolės, durpyno ir medžių sužalojimas.

„Čia mes nevertiname, teisme žalą nustatys aplinkosaugos specialistai“, – aiškino S. Bartminas.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos feisbuko nuotrauka.

Įtarimus neigia

Viešai skelbta, kad aukštapelkė niokota ne vieną kartą. Parko direkcijos darbuotojai rado lipdukus su „Taurų parko“ simbolika. Išplatintame vaizdo įraše, kur matoma, kaip miško teritorijoje, galimai aukštapelkėje, važinėja visureigiai ir viską stebi žmonės, apsirengę visureigių klubo „4x4 Tauragė“ marškinėliais. Susisiekus telefonu su šio klubo vadovu Alvydu Liekiu, šis piktinosi metamais kaltinimais ir sakė, kad klubas bekelės čempionatus organizuoja karjeruose ir išplatintame vaizdo įraše nėra aišku, ar visureigiai važinėja būtent toje aukštapelkėje, o miškininkai, pasak A. Liekio, neva kelia skandalą lygioje vietoje.

„Jie labai jautriai reaguoja, tik pravažiuok miško keliuku, jau pyksta“, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Liekis.

Jautri ekosistema

Pasak S. Bartmino, aukštapelkėje yra susiformavusi labai jautri ekosistema, kur net žmonių pėdsakai išlieka dešimtį metų, tad ką jau kalbėti apie automobilių provėžas. Šiems suniokojimams atsistatyti reikės daugybės metų, gal net šimto. Pasak pašnekovo, teisės aktai numato saugomas teritorijas ir kas jose galima.

„Negi jie patys nesupranta, čia ne mūsų sugalvota, yra teisės aktai, kas galima, kas ne“, – paklaustas, kaip vertina visureigių klubo pasisakymus dėl miškininkų jautrumo, sakė S. Bartminas.

Mindaugas LAURINAITIS, taurageszinios.lt

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA