Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Debeikių paukštyno savininkas –apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją

Autorius: Agroeta
Debeikių paukštyno savininkas –apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją
Debeikių paukštyno savininkas –apie laukinį kapitalizmą ir nesąžiningą konkurenciją
Printer Friendly, PDF & Email

(Anykščiai, gegužės 30 d.) „Lietuvos ūkis smunka žemyn ir labai stipriai, o pas mus egzistuojanti santvarka prilygsta laukiniam kapitalizmui“, – kategorišku pastebėjimu su "Utenos žiniomis" pradėjo pokalbį Debeikių seniūnijos (Anykščių r.) paukštininkystės ūkio savininkas Vladislovas Tamošiūnas. Pašnekovas prieš 25 metus nusipirko buvusio kolūkio kiaulių komplekso pastatus, kurie užima daugiau nei 5 000 kvadratinių metrų, pritaikė juos laikyti paukščius, įregistravo ūkį. Didžioji dalis kapitalo, anot ūkio savininko, asmeninės lėšos, taip pat pasinaudota ir Europos Sąjungos parama. Po 1990-ųjų, privatizavus buvusių kolūkių, tarybinių ūkių turtą, pradėjo kurtis daug privačių ūkių, žemės ūkio bendrovių. Tuomet, pasak ūkininko, žmonės dar griebėsi žemės ūkio veiklos, susipirko techniką, bet dabar nemažai jų žlugę. „Lietuvos valstybei žemdirbiai nerūpi. Smulkus verslas žlugdomas“, – įsitikinęs pašnekovas. Pagal specialybę ūkininkas V. Tamošiūnas yra energetikas. Bet, kaip tikino, labai norėjo sukurti verslą, būti savo padėties šeimininku, tapti fermeriu.

Ūkininkas konsultavosi, bendradarbiavo su mokslininkais ne tik iš Lietuvos, paukštininkystės ūkyje buvo atliktas ne vienas mokslinis bandymas, tyrimas. Semdamasis žinių iš įvairių šaltinių V. Tamošiūnas sužinojo, kad Anglijoje yra išrasta mėsinių kalakutų veislė, kurie, šeriami balansuotais pašarais, užauga iki 40 kilogramų svorio.

„Parsisiunčiau kiaušinių, išperinome kalakučiukų ir tada daug kas pasigavo šią mano idėją auginti mėsinius kalakutus. Į verslą investavau 25 metus savo gyvenimo, o kiek teko investuoti pinigų – nesuskaičiuosi“, – pasakojo V. Tamošiūnas. Dabar paukštininkystės ūkyje dirba šeima, sezono metu dar 3 samdomi darbuotojai. Neretai jauni žmonės, ketinantys imtis ūkio veiklos, ūkio savininko paklausia, kaip pradėti paukštininkystės verslą, kreipiasi konsultacijų. Tačiau V. Tamošiūnas teigia iki dabar nežinantis, kaip teisingiau patarti. „Ar eiti spekuliantų keliu, nes tai yra žymiai paprasčiau, ar eiti pažangiu vargo keliu, kurį praėjau ir aš. Sukūriau 3 darbo vietas, moku mokesčius. Tik klausimas: apsirikau ar neapsirikau visa tai darydamas?“ – retoriškai klausė pašnekovas.

Daiva ČEPENIENĖ, "Utenos žinios"

Facebook komentarai