Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Daugiau smulkiųjų ūkininkų gali naudotis kompensacinio PVM tarifo lengvata

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. daugiau ūkininkų, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, iš žemės ūkio produkcijos supirkėjų galės gauti 6 proc. kompensacinį priedą nuo parduotos produkcijos ar suteiktų paslaugų kainos. Lengvata galės pasinaudoti smulkieji ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršija 20 hektarų ir kurie Mokesčių inspekcijoje bus įsiregistravę kompensacinio PVM gavėjais.

Daugiau kaip 18 tūkstančių gyventojų, tarp jų – 1,6 tūkstančio iš Šiaulių apskrities, apie tai informuoti per Mano VMI. Iki šiol kompensacinio PVM priedo gavėjais galėjo registruotis tik tie ūkininkai, kurių registruotas žemės plotas neviršijo 7 hektarų.

Pasak Šiaulių AVMI viršininkės Auksės Tutkutės, ši valstybės teikiama lengvata praplečia ūkininkų, kuriems taikoma PVM tarifo ratą. Be to šis pakeitimas skatins daugiau ūkininkų produkciją pardavinėti legaliai, iš supirkėjų reikalauti dokumentų, taip mažinant ekonomikos šešėlį, padedant smulkiesiems ūkiams jų veikloje. 

Nuo šių metų pradžios kompensacinio PVM gavėjais gali registruotis tie ūkininkai, kurių registruotas ūkio žemės plotas arba suteiktas asmeniniam ūkiui žemės plotas neviršija 20 hektarų,  o bendra ūkininko ir jo partnerių pajamų suma iš šalies teritorijoje vykdomos ekonominės veiklos per paskutinius 12 mėnesių neviršija 45 tūkstančių eurų. Nei pats ūkininkas, nei jo partneriai neturi būti įsiregistravę PVM mokėtojais.

Įsigytų iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių prekių vertė (išskyrus naujas transporto priemones ir akcizais apmokestinamas prekes) per praėjusius kalendorinius metus turi neviršyti 14 tūkstančių eurų.

Pasinaudoti PVM kompensaciniu priedu yra ne tik paprasta, bet ir naudinga smulkiems ūkiams. Gauto priedo ūkininkas, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, į biudžetą neturi mokėti, tačiau neturi teisės įsigytų prekių ir paslaugų pirkimo (importo) PVM traukti į PVM atskaitą.

Ūkininkai savo patiektos žemės ūkio produkcijos ir / ar paslaugų apskaitą gali savarankiškai ir nesudėtingai tvarkyti pagal nustatytas apskaitos taisykles laisvos formos žurnaluose ar kompiuterinėse laikmenose, kur turi būti nurodyta produkcijos ir / ar suteiktų paslaugų apskaitos forma.

Parengta pagal Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją

Facebook komentarai