Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Daugiau nei 1,6 mln. eurų GPM permokų šiandien pasieks 7 tūkst. gyventojų sąskaitas

Autorius: BNS
VMI
VMI
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad teisingai užpildžiusiems ir pajamų deklaracijas pateikusiems gyventojams pradeda grąžinti Gyventojų pajamų mokesčio permokas. Šiandien 7 tūkst. gyventojų bus grąžinta daugiau nei 1,6 mln. eurų. Visas permokas, kaip ir kasmet, VMI grąžins iki liepos 31 d.  

„Pavedimai į gyventojų sąskaitas nuo šiandien bus atliekami kiekvieną darbo dieną, pagal atsitiktine tvarka sudarytą sąrašą“, – sako VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė. Ji pažymi, kad iki liepos 31 d. VMI grąžins mokesčio permoką visiems laiku ir teisingai pateikusiems pajamų deklaraciją gyventojams.

Naujausiais duomenimis, pajamų deklaracijas jau pateikė 786 tūkst. gyventojų. Daugiau nei 551 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta apie 120 mln. eurų. Apie 164 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, į valstybės biudžetą jie turės sumokėti 62 mln. eurų.

Pernai VMI grąžino apie 105,5 mln. eurų GPM permokų, o 391 tūkst. gyventojų deklaravo virš 176 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

VMI primena, kad mokesčio permoka grąžinama tada, kai gyventojas yra pateikęs ar patikslinęs visas privalomas ankstesnių metų pajamų deklaracijas, o taip pat, jei reikia, ir nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas.

Mokesčio permoka susidaro tais atvejais, kai gyventojai pagal gyvybės draudimo sutartis savo, sutuoktinio, nepilnamečių vaikų arba vyresnių kaip 18 metų neįgalių vaikų naudai moka draudimo, pensijų kaupimo įmokas, palūkanas už būsto kreditą (paimtą iki 2009 metų sausio 1 dienos). Taip pat tais atvejais, kai gyventojai moka už studijas, kurių metu įgyjamas pirmasis aukštasis išsilavinimas ar suteikiama pirma kvalifikacija, arba grąžina studijoms gautą paskolą. Jei studentas neturi galimybės pasinaudoti šia teise, už jį tai gali padaryti tėvai ar sutuoktinis.

Šiais metais gyventojai pirmą kartą gali susigrąžinti dalį GPM ir už pernai sumokėtas sumas savo ar sutuoktinio naudai atliktus pastatų ir kitų statinių apdailos ir bet kokio remonto (išskyrus daugiabučių modernizavimą) darbus, lengvųjų automobilių remonto, nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas. Bendra visų išlaidų suma, negali viršyti 25 proc. apmokestinamųjų pajamų.

Informacija apie 2019 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje. Dėl karantino VMI paslaugos teikiamos tik nuotoliniu būdu, konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje.

 

Facebook komentarai