Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Daugiau kaip toną medaus iš 23 avilių – Krakių bitininkui geras rezultatas

Autorius: Dainius MAKYS
Nors Giedrius Gaučas bites laiko profesionaliuose aviliuose, save jis vadina – bitininku mėgėju.
Nors Giedrius Gaučas bites laiko profesionaliuose aviliuose, save jis vadina – bitininku mėgėju.
Printer Friendly, PDF & Email

Krakių miestelio (Kėdainių r.) bitininkas Giedrius Gaučas šiemet avilių nevežė į pamiškes ar laukus, o išbandė savo sodžiaus galimybes. Rezultatai nebuvo įspūdingi, tačiau, atsižvelgiant į nepalankias medunešiui sąlygas, krakiškis sezoną vadina geru.

Su 30 avilių ūkiu besitvarkantis bitininkas sako, kad medumi šiemet jį džiugino gal 22-23 bičių šeimos.

„Gamta šiemet nelepino, sausra kankino ne tik grūdininkus ar gyvulininkus, bet ir bitininkus. Dėl drėgmės trūkumo augalai išskyrė mažai nektaro, viskas greitai džiuvo“, – kalbėjo bitininkystės mokslus baigęs G. Gaučas, rodydamas jo vedamą bitininko kalendorių.

Žurnale pažymėta, kad balandžio 7-ąją bitės jau nešė nektarą ir žiedadulkes, o to pat mėnesio 28-ąją jau pilnai žydėjo žieminių rapsų laukai. Ten pat parašyta, kad gegužės 11-ąją pusė rapso jau buvo nužydėję, o tai, anot bitininko, labai mažas laiko tarpas.

„Šiemet viskas vyko labai greitai: pražydo šalpusnis, blindė, už kelių dienų – kiaulpienės, rapsas, sodai“, – apie šio sezono ypatumus dėstė bitininkas, pasigesdamas didesnių laiko tarpų tarp atskirų kultūrų žydėjimo.

Pasak Giedriaus, ankstesniais metais jam pavykdavo atskirai išimti kiaulpienių ar sodų medaus, o šiemet viskas suėjo į vieną. „Pirmąjį medų sukau birželio 2-ąją, o iš viso per vasarą šį darbą atlikau tris kartus“, – sakė Krakių bitininkas.

Šiomis dienomis bitininkystės ūkyje išimamas paskutinis medus, jau susiaurinti bičių lizdai, maitinamos bitės, vyksta gydymas nuo bičių erkių. Beje, prieš trejus metus G. Gaučas bites ėmė laikyti tik daugiaaukščiuose, bedugniuose,  dešimties rėmų korpusiniuose aviliuose. Kadangi tai gerokai sutrumpina laiką, kurį ūkininkas turėdavo skirti bičių priežiūrai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA