Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Daugiau kaip 33 mln. eurų parama - amortizuoti nuostolius dėl COVID-19 

Autorius: Steponas GEDVILA
Ūkininkas Audrius Banionis jau ruošia dokumentus papildomai KPP priemonei, kuri padės amortizuoti nuostolius dėl COVID19.
Ūkininkas Audrius Banionis jau ruošia dokumentus papildomai KPP priemonei, kuri padės amortizuoti nuostolius dėl COVID19.
Printer Friendly, PDF & Email

Ūkiai aktyviai pradėjo domėtis nauja Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) 2014-2020 m. priemone, skirta palengvinti žemdirbiams labai mažoms ir mažoms įmonėms COVID-19 pandemijos pasekmes verslui. Neseniai paskelbta, kad Europos Komisija pritarė KPP pakeitimams, kuriais programa papildyta ir nauja priemone – „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ), kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“. Tai unikali galimybė amortizuoti nuostolius.

Parama pasieks apie 1 900 pareiškėjų

Žemės ūkio ministerija paskelbė, kad papildytai priemonei iš viso skirta 33,14 mln. eurų. Ūkiai gali gauti iki 7 000 eurų paramą, asmenys savarankiškai vykdantys veiklą pagal verslo liudijimą ar įregistravę individualią veiklą – 1800 eurų, o labai mažos ir mažos įmonės gali pretenduoti net į 18 000 Eur pagalbą priklausomai nuo samdomų darbuotojų skaičiaus 2020 kovo 16 d.

Kadangi kai kuriems žemės ūkio sektoriams, vykdantiems pirminę gamybą ir nukentėjusiems nuo COVID-19 pandemijos, jau buvo skirta valstybės parama, šia laikina priemone siekiama spręsti likvidumo problemas, dėl kurių kyla pavojus žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimančių mažųjų įmonių ir ūkių veiklos tęstinumui.

“Tai visiškai nauja priemonė, kuri skirta ūkiams arba įmonėms, perdirbančioms žemės ūkio produkciją, – teigia Žemės ūkio ministerijos Strateginių pokyčių valdymo grupės patarėjas Edvardas Makšeckas. – Į paramą pretenduos tik tos įmonės, kurios tiesiogiai dirba trumpųjų grandinių pagrindu. Jei ūkis tik gamina žemės ūkio produkciją, bet jos neperdirba, į šią paramą pretenduoti negalės”.

Jo teigimu, ūkininkams paramą gauti bus lengviau. Svarbu, kad jie perdirba produkciją ir patiekia ją rinkai. Tai gali būti skerdyklos, kepyklos, sulčių spaudyklos kitos įmonės ir ūkiai, registruoti Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje kaip maisto produkcijos gamintojai.

Jau rūpinasi pažymomis

Paraiškos priimamos nuo spalio 19 d. ir jų Nacionalinėje mokėjimo agentūroje prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) laukiama iki lapkričio 20 d. (imtinai).

Tik sužinojęs apie galimybę amortizuoti bent dalį nuostolių dėl COVID-19 pandemijos, Kauno rajono ūkininkas Audrius Banionis jau ruošia dokumentus paraiškai teikti.

“Iki šiol nesame pasinaudoję COVID-19 pandemijai skirta parama, todėl sužinoję apie šį kvietimą, jau pradėjome rūpintis įvairiomis pažymomis”, – sakė A. Banionis.

Jo ūkyje, kuriame auginama apie 3 000 kiaulių, yra skerdykla, mėsos perdirbimo cechas, ir dirba apie 70 darbuotojų, pasijautė pandemijos įtaka.

“Šaunu, kad atsirado galimybė padengti bent dalį nusotolių, nes šiuo sunkiu etapu skaičiuojame papildomas išlaidas. Tai ir dezinfektantai ir kitos priemonės. Juk dar tik plintant COVID-19 infekcijai ėmėmės visų būtiniausių priemonių, kad tik apsaugotume darbuotojus”, – kalbėjo A. Banionis.

Ūkininkas viliasi, kad jam galbūt pavyks gauti maksimalią pagalbą – tai yra 7 000 eurų paramą.

Paramos dydžiai

Paramos taisyklėse numatyta, kad jei pareiškėjas yra fizinis asmuo, jis turi būti įregistravęs savo valdą iki šių metų kovo 16 d., taip pat deklaravęs žemės ūkio naudmenis ir kitus plotus.

Jeigu tai ne ūkininkas, o fizinis asmuo, dirbantis pagal individualos veiklos pažymą arba yra įgijęs verslo liudijimą (ne trumpesniam, nei 3 mėnesių laikotarpiui), tai jis gali pretenduoti į 1 800 Eur išmoką. Tačiau svarbu, kad toks pareiškėjas būtinai užsiimtų žemės ūkio produktų perdirbimu.

Juridiniam asmeniui, žemės ūkio veiklos subjektui skiriama 1 800 Eur dydžio išmoka kiekvienam samdomam darbuotojui ir ši parama negali būti didesnė nei 7 000 Eur.

Juridiniam asmeniui (neatsižvelgiant į teisinę formą; išskyrus žemės ūkio veiklos subjektus), atitinkančiam labai mažos ir mažos įmonės statusą – skiriama 1 800 Eur dydžio išmoka kiekvienam samdomam darbuotojui, tačiau ne daugiau kaip 18 000 Eur.

Daugiau apie priemonę „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ), kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“ rasite NMA svetainėje.

a

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA