Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Darbo grupė augintinių gerovės klausimais teiks siūlymus Vyriausybei

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerijos tarpinstitucinė darbo grupė dėl gyvūnų augintinių gerovės kontrolės probleminių klausimų šiandien pateiks Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus, kaip efektyviai užtikrinti gyvūnų augintinių gerovę ir užkirsti kelią nelegaliai daugintojų veiklai.

Siūlymus parengė įvairių valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, išnagrinėję esamą situaciją, teisinę bazę ir remdamiesi kitų šalių patirtimi.

Viešojoje erdvėje nuskambėję žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai atskleidė faktus apie šešėlinį nelegalių daugyklų verslą ir spragas ne tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veikloje. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, norėdamas įvertinti situaciją ir pasirengti būtiniems pokyčiams, inicijavo darbo grupės dėl gyvūnų augintinių gerovės kontrolės probleminių klausimų sukūrimą.

Statistiniais duomenimis, apie 70 proc. namų ūkių laiko bent vieną šunį arba bent vieną katę. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra apie 500 tūkst. šunų ir apie 650 tūkst. kačių.

Facebook komentarai

b