Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dar iki šalčių suvežti cukriniai runkeliai papildė ūkininkų kišenes

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos cukrinių runkelių augintojai aplenkė atėjusį šaltį, nes dar šios savaitės pradžioje baigė vežti derlių į Kėdainių cukraus fabriką. Tiesa, paskutinės saldžios šaknys suspėjo pamatyti nemažai sniego ir šaltuko, tačiau šie veiksniai įtakos jų kokybei, praktiškai, neturėjo.

„Paskutiniai runkeliai buvo tokie pat geri kaip ir rudenį“, – sakė AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris, teigdamas, kad kartą sušalę cukriniai perdirbimui tinkami, bėdos prasideda, kai produkcija daug kartų sušąla ir vėl atšyla.

Kalbėdamas apie pasibaigusį sezoną S. Mozeris tvirtino, kad praėję metai tiek augintojams, tiek perdirbėjams buvo geri.

„Iš hektaro vidutiniškai buvo prikasta 62 tonos cukrinių runkelių, o iš šio kiekio buvo pagaminama po 11 tonų cukraus“, – rezultatais patenkintas bendrovės žemės ūkio direktorius.

Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos ūkininkai ne tik išmoko auginti cukrinius, bet ir žino, kaip tą produkciją išsaugoti iki pristatymo į perdirbimo įmonę. Paklaustas ar baigus cukraus gamybos sezoną fabriko vartai bus užrakinti, S. Mozeris sakė – ne.

„Jokiu būdu, pradėsime remonto profilaktinius darbus, o ir ūkininkai jau galvoja apie artėjančią sėją – perka cukrinių runkelių sėklas, domisi technologinėmis naujovėmis“.

Nemažai cukrinių runkelių auginęs Kėdainių r. ūkininkas Algimantas Kižauskas sako, kad  pasibaigęs sezonas jam buvo geras.

„Negaliu kalbėti apie kitus, nes visi naudoja skirtingas žemės dirbimo technologijas, nevienodai investuoja į būsimą derlių, tad ir galutiniai rezultatai skiriasi, bet mano ūkyje cukriniai šiemet gavosi su pliusu“, – teigė ūkininkas.

Paklaustas, o kiek gi šį sezoną jis iš hektaro cukrinių uždirbo, A. Kižauskas sumaniai išsisuko, teigdamas, kad dar ne viskas iki galo suskaičiuota, ne su visais atsiskaityta ir ne visus pinigus pervedė supirkėjas.

Kalbėdamas apie produkcijos supirkėją – AB „Nordic Sugar Kėdainiai“, ūkininkas pasidžiaugė ten įvykdytomis rekonstrukcijomis, sutvarkytais privažiavimais, aikštelėmis, tačiau išsakė ir pastabų.

„Fabriko administracijai vis dar nepavyksta tinkamai sureguliuoti runkelių pristatymo srautų, nes rytais prie įmonės nusidriekia labai ilgos produkciją atvežusio transporto eilės“, – sakė jis.

Pasak A. Kižausko, ypač įtempta padėtis būna prie sankryžos, kur sukama į cukraus fabriko teritoriją, nes eilės stovi iš dviejų kelio galų, todėl neretai tarp vairuotojų, sprendžiant pirmumo klausimus, kyla konfliktų.  

„Be to, negalima pamiršti ir perdirbėjų įmonėje vykusių gedimų, dėl kurių buvo keičiami produkcijos pristatymo grafikai bei vežimo kvotos“, – įgėlė ūkininkas, teigdamas, kad tokie dalykai sujaukia visą ūkio veiklos planą.

Facebook komentarai