Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Danijos premjerė ašarodama atsiprašė už prastą audinių krizės valdymą

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen (Metė Frederiksen) šluostydama ašaras asmeniškai atsiprašė už tai, kaip buvo valdoma kilusi krizė, kai aptikus mutavusį koronavirusą audinių fermose vyriausybė nurodė sunaikinti milijonus šių kailinių žvėrelių.

Vyriausybės vadovė apsilankė pas vieną audinių augintoją Koldingo savivaldybėje, kur esančios fermos numarino sveikus žvėrelius, nors vėliau paaiškėjo, kad vyriausybė neturėjo teisinio pagrindo reikalauti sunaikinti gyvūnus.

„Man nesunku atsiprašyti už įvykių eigą, nes buvo padaryta klaidų“, – televizijai TV2 sakė M. Frederiksen.

Premjerė neslėpė emocijų ir kalbėdama keletą kartų padarė pauzę, kad nusišluostytų ašaras. Ji pabrėžė, jog labai svarbu suprasti, kad augintojai dėl to nekalti.

„Visa tai – dėl koronos, ir tikiuosi, kad šiuo metu Danijos audinių augintiniams sužibo švieselė tamsoje“, – kalbėjo ji.

Lapkričio pradžioje Danija, pirmavusi pasaulyje pagal audinių kailiukų eksportą, paskelbė, kad visi 15 mln. šalyje auginamų žvėrelių turės būti numarinti, nustačius, kad kai kuriuose ūkiuose jie užsikrėtė mutavusiu koronavirusu. Šis drastiškas sprendimas buvo priimtas nuogąstaujant, kad nauja viruso atmaina gali sumažinti būsimų vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą.

Tačiau po kelių dienų vyriausybė pripažino, kad neturėjo teisinio pagrindo reikalauti sunaikinti visus žvėrelius.

Žemės ūkio ministras Mogensas Jensenas dėl šio reikalavimo atsiprašė ir praėjusią savaitę atsistatydino.

Po ministro atsistatydinimo Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė išvadą, kad potenciali grėsmė žmonių vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumui, „labai tikėtina, buvo panaikinta“, nenustačius daugiau nė vieno užsikrėtimo mutavusiu virusu atvejų.

Remiantis naujausiais duomenimis, šalyje buvo sunaikinta daugiau nei du trečdaliai iš 15–17 mln. šalyje augintų audinių.

Koronavirusas nustatytas Jonavos rajone esančiame ūkyje laikomoms audinėms, vakar informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Ūkyje staiga pradėjus gaišti audinėms, buvo paimti mėginiai. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad audinės buvo užsikrėtusios šia infekcinė liga“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA