Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Cukrinių runkelių supirkimas Kėdainiuose – vis dar su klaustukais

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Cukriniai runkeliai
Cukriniai runkeliai
Printer Friendly, PDF & Email

AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ cukraus fabrikas pradėjo runkelių supirkimą. Tiesa, kol kas čia superkami tik ekologiškai užauginti cukriniai runkeliai, kuriuos pristato vienintelė ekologiškų cukrinių runkelių augintoja Lietuvoje –  „AUGA Group“. „Kol kas viskas vyksta sklandžiai, pristatomos produkcijos cukringumas viršija 17 proc., o kitą savaitę planuojame pradėti supirkti ir tradiciniu būdu užaugintas saldžiąsias šaknis“, – „Agroetai“ sakė fabriko žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

Paklaustas apie tuoj prasidėsiantį cukrinių runkelių pristatymą į fabriką žemės ūkio kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ (KKCR) vadovas Algimantas Šleževičius išreiškė abejonę, ar perdirbėjai bus pasiruošę spalio 14 d., kaip iš anksto buvo numatyta pagal suderintą grafiką, priimti ūkininkų derlių.

„Matyt pirmadienį dar nestartuosim, nes fabrikas buvo trims paroms sustojęs dėl gedimo. Teko girdėti, kad dėl nežinomų priežasčių užrūgo visa cukraus gamybos sistema, todėl prireikė ją valyti ir fabriką leisti iš naujo. Perdirbėjai pažadėjo, kad kai priartės cukrinių runkelių pristatymo pradžia mes būsim informuoti bent prieš kelias dienas“, – sakė A.Šleževičius.

Abiejų pusių paklausus apie derybas tarp perdirbėjų ir kooperatyvo KKCR, kuriose augintojai reikalauja ženkliai didesnių produkcijos supirkimo kainų, S.Mozeris sausai pakomentavo: „Derybos juda į priekį, bet procesas yra nebaigtas. Mes laikas nuo laiko keičiamės pasiūlymais, bendraujam“.

A.Šleževičius „Agroetai“ taip pat patvirtino, kad derybos juda į priekį ir jose jau atsiranda augintojams priimtinesnių dalykų. „Mes jau niekur nebeskubam. Norėjom susitarti iki rugpjūčio 15 d., kad ūkininkai galėtų planuoti savo laukus, bet nepavyko. Iš pradžių fabrikas „kilnojo“ po kelis centus, bet mes pasakėm, jog mums tai net neįdomu, dabar jau matosi pozityvesnių dalykų“, – sakė A.Šleževičius.

Facebook komentarai