Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Iš cirko savininko N. Zobovo konfiskuojama meška, skirta ir 1 300 eurų bauda

Autorius: Agroeta
N. Zobovo nuotrauka ("Facebook")
N. Zobovo nuotrauka ("Facebook")
Printer Friendly, PDF & Email

Jau prieš metus aplinkosaugininkų baustą ir iki šiol neužtikrinusį rudųjų meškų laikymo sąlygų normų, VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ direktorių Nikolajų Zobovą Panevėžio apylinkės teismas nubaudė 1 300 eurų bauda ir rudosios meškos patino vardu Vipas konfiskavimu.

Panevėžio apylinkės teismas pranešė, jog įvertinęs visų meškos laikymo sąlygas tikrinusių tarnybų – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų gerovės centro vertinimo rezultatus bei išklausęs paties meškos savininko Nikolajaus Zobovo paaiškinimus, nusprendė, kad administracinės nuobaudos paskirtis bus pasiekta už nusižengimus N. Zobovui skiriant baudas ir konfiskuojant mešką.

Bylos medžiagoje pažymima, kad Aplinkos apsaugos agentūra dėl padarytų pažeidimų ir neįvykdyto privalomojo nurodymo VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ panaikino leidimą laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus. Be to, siekiant užtikrinti, kad būtų žinoma meškos buvimo vieta bei užkirstas kelias galimiems aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimams, šių metų birželį rudosios meškos patinas Vipas buvo paimtas ir laikinai globai bei saugojimui perduotas Lietuvos zoologijos sodui.

Teismo posėdyje buvo aiškinamasi ir dėl kitos meškos – patelės vardu Kvina dingimo. N. Zobovas keitė savo parodymus. Administracinius nusižengimus tyrusiems pareigūnams buvo nurodęs, kad meška buvo paleista į laisvę. Tuo tarpu teismui nurodė, kad meška nugaišo. Bylos medžiagoje nurodoma, kad meška Kvina buvo laikoma mažos talpos sunkvežimio puspriekabėje, taip pažeidžiant norminių aktų reikalavimus kas vertinama kaip gyvūno kankinimas ir dėl ko šiam gyvūnui galėjo grėsti mirtis.

„Teismas sprendė, kad yra pagrindas taikyti administracinio poveikio priemonę – N. Zobovo augintos meškos patino vardu Vipas konfiskavimą. Manoma, kad nesudarant tinkamų sąlygų laukinių gyvūnų laikymui, ateityje kiltų pavojus meškos patino vardu Vipas sveikatai ir gyvybei“, - teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.

N. Zobovas pripažintas kaltu padarius keturis administracinius nusižengimus - žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, šio nusižengimo pakartotiną atlikimą, kliudymą įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jų teises ir pavestas pareigas bei aplinkosaugos pareigūnų pakartotinai skirtų reikalavimų neįvykdymą laiku. N. Zobovui už administracinių nusižengimų padarymą skirta galutinė subendrinta 1 300 eurų bauda su rudosios meškos patino vardu Vipas konfiskavimu.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Facebook komentarai