Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Čekijoje nepatvirtintas įstatymas, reikalaujantis prekiauti daugiausia vietos produktais

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Čekijos įstatymų leidėjai antradienį atmetė įstatymo projektą, nurodantį didelėms parduotuvėms nuo kitų metų prekiauti daugiausia Čekijoje pagamintais maisto produktais, iš dalies nerimaudami dėl Europos Sąjungos (ES) prieštaravimų.

Žemieji parlamento rūmai projektą iš pradžių patvirtino sausio mėnesį, tačiau Senatas jį atmetė ir grąžino su pakeitimais, panaikindamas prieštaringai vertinamas nuostatas.

Pirminiame įstatymo projekte buvo sakoma, kad vietos gamybos produktai turėjo sudaryti mažiausiai 55 proc. parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 400 kvadratinių metrų, pardavimų.

Remiantis parlamento pirmininko pavaduotojo Tomio Okamuros (Tomijo Okamuros) įkurtos kraštutinių dešiniųjų Laisvės ir tiesioginės demokratijos (SPD) partijos pasiūlyta pataisa, iki 2028 metų ši dalis turėjo padidėti mažiausiai iki 73 procentų.

Kvota turėjo būti taikoma tik tiems maisto produktams, kurie gali būti išauginti ar pagaminti 10,7 mln. gyventojų turinčioje Čekijoje.

Visgi priemonė buvo prieštaringa, nes ES bendrosios rinkos taisyklės numato laisvą prekių ir paslaugų judėjimą 27 nares vienijančiame bloke.

Visų parlamentinių frakcijų, išskyrus SPD, įstatymų leidėjai antradienį balsavo už priimtą sprendimą.

Facebook komentarai