Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Buvusiai ūkininkei nepavyko išsisukti nuo mokesčių

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Šiauliai, birželio 29 d.) Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Šiaulių AVMI) informuoja, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai Registrų centro bei notarų teikiami duomenys leido išaiškinti vienos ūkininkės bandymą išsisukti nuo priklausančių mokesčių. Ji pardavė nekilnojamąjį turtą, o gautas pajamas priskyrė kaip gautoms iš žemės ūkio veiklos, nes pastarosios apmokestinamos 5 proc. tarifu. Ūkininkė pajamas deklaravo ir atitinkamai apskaičiavo 5,1 tūkst. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tuo tarpu pajamos iš nekilnojamojo turto pardavimo apmokestinamos 15 proc. tarifu, ir į biudžetą mokėtino GPM turėjo būti ne 5 tūkst., o beveik 90 tūkst. eurų. Mokesčių specialistai tyrė ūkininkės 2010-2014 m. veiklą. 2012 m. ji nutraukė savąją veiklą - pieninių galvijų auginimą - ir visą nekilnojamąjį turtą (žemę, fermas, žemės ūkio techniką ir dalį galvijų) pardavė uždarajai akcinei bendrovei už daugiau nei 1 mln. eurų. Pirkėjas atsiskaitė su pardavėja, pinigus pervesdamas į ūkininkės sūnaus sąskaitą.

„Pirkėjas, vykdydamas prievolę Mokesčių inspekcijai teikti duomenis apie gyventojams išmokėtas išmokas, deklaravo tas išmokas. Jis nurodė kaip žemės ūkio veiklos pajamas, o turėjo būti kaip gautos už parduotą nekilnojamąjį turtą“, - sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento l. e. p. direktorė Rima Rasickienė. - Atitinkamai ir ūkininkės gauti pinigai už parduotą nekilnojamąjį turtą virto žemės ūkio veiklos pajamomis, kurios apmokestintos 5 proc. GPM tarifu.  Ir ji deklaravo pajamas, neva gautas iš žemės ūkio veiklos, apskaičiuodama 5,1 tūkst. eurų mokėtino į biudžetą GPM. Tuo tarpu pagal įstatymą pajamos už parduotą nekilnojamąjį turtą turėjo būti apmokestintos 15 proc. tarifu."

Dalis mokesčių - dešimtadalis nuo milijoninio sandorio - turėjo pradingti, likti nepastebėtas „gudriai" sužaidus mokesčio tarifais. Nepavyko. Registrų centro ir notarų VMI teikiami duomenys padėjo identifikuoti bandymą išsisukti nuo priklausančių mokesčių. Mokestinio tyrimo metu, įvertinus mokesčių mokėtojos pirminėje deklaracijoje deklaruotą 5,1 tūkst. eurų sumą, AVMI papildomai apskaičiavo beveik 83 tūkst. eurų mokėtino į biudžetą GPM. Iš tiek pinigų išeitų 79 mokinio krepšeliai (1045 eurai) arba Kelmės rajono savivaldybė, turėdama tuos 83 tūkst. eurų, galėtų šiemet visus 12 mėnesių skirti vadinamuosius pagalbos pinigus 15-ai šeimų, globojančioms po 3 svetimus vaikus, už tų vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą). „Įprastai mokesčių mokėtojai laiku ir sąžiningai vykdo savo prievoles, tačiau pasitaiko ir tokių, kaip šis, atvejų, kai bandoma gudrauti, išsisukti nuo priklausančių mokesčių, - pastebi R. Rasickienė. - Atvejis išaiškintas, bet buvusi ūkininkė mokesčių nesumokėjo. Todėl VMI buvo priversta nepriemokos išieškojimą perduoti antstoliui."

Šiaulių AVMI primena, kad visą informaciją apie savo mokestines prievoles, mokesčių permokas ir kitus duomenis kiekvienas šalies gyventojas ar įmonė gali rasti Mano VMI sistemoje (www.vmi.lt) esančioje Mokesčių mokėtojo kortelėje. Kilus klausimams dėl skolos atsiradimo priežasčių ar sumos dydžio mokesčių mokėtojai gali kreiptis į mokesčių administratorių trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba +370 5 255 3190.

eurai

Facebook komentarai