Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bulvių supirkimo kainos pasiekė dešimtmečius neregėtas žemumas

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Ūkininkas Edas Sasnauskas.
Ūkininkas Edas Sasnauskas.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiomis dienomis Lietuvos ūkininkai bulvių kasimo darbus baigia prastomis nuotaikomis. Kai kuriuose ūkiuose net penkis mėnesius trukęs bulviakasis nedžiugina žemdirbių, nes tokių žemų bulvių kainų jau nebuvo kelis dešimtmečius.

Trečiadienį bulvių kasimo sezoną planuojantis užbaigti Kėdainių r. ūkininkas Saulius Dambrauskas sako, kad šiųmetis derlius nėra prastas.

„Derlingumo rezultatai gal 5 proc. žemesni nei mano ūkio daugiametis vidurkis, tačiau tokių žemų supirkimo kainų nemačiau jau gal 20 metų“, – sako daržininkas.

S. Dambrauskas teigia, kad dabar prekybininkai už kg bulvių tesiūlo 10-12 centų. Jo nuomone, nemaža dalis Lietuvos bulvių augintojų bijo kaimyninės Lenkijos daržininkų produkcijos antplūdžio, todėl skuba dabar išsiparduoti, o dėl to ir kainos tokios žemos.

Šiomis dienomis visos S. Dambrausko ūkyje kasamos bulvės keliauja į modernius sandėlius, kur, planuojama, jos turėtų išbūti net iki birželio, kol bus pradėtas imti naujas derlius.

Pagėgių savivaldybėje, Pakamonių kaime per 80 ha bulvių auginantis Edmundas Šeputis bulviakasį jau užbaigė ir derliumi nenusivylė. „Tik bulvių supirkimo kainos labai žemos: kai kas tesiūlo vos po 8 ct už kg, tiesa, kai kam pasiseka surasti pirkėją ir už 15 ct/kg, bet tai retas atvejis“, – dėstė ūkininkas. Jis pritarė S. Dambrausko mintims, jog viskas yra dėl galimo Lenkijos bulvių augintojų įsiveržimo į mūsų šalies rinką.

Šiaulių rajone maistines bei sėklines bulves auginantis Edas Sasnauskas bulviakasį baigė prieš porą savaičių. Derliumi jis patenkintas, o kainos, jo nuomone, labai blogos. „Jau 31 metus auginu bulves, bet taip blogai dar nebuvo. Gal kažkas panašaus buvo nutikę tik Rusijai paskelbus lietuviškos žemės ūkio produkcijos embargą“, – „Agroetai“ kalbėjo Gruzdžių seniūnijos ūkininkas. 

Kartu pasvėrus jo, sūnaus ir dukros ūkiuose užaugintas bulves gautume apie 10 tūkst. tonų produkcijos, o tai iš ties įspūdingas kiekis. Pasak ūkininko, užauginti kg bulvių kainavo apie 10-12 centų, o prekybininkai šiandien tesiūlo 10 ct. „Kad ir po 10 centų, bet ir po tiek niekas pirkti nenori, prekybinininkai tyli it vandens į burnas prisisėmę. Būčiau žinojęs, geriau visai būčiau bulvių nekasęs – nuostoliai būtų mažesni“, – aiškino E. Sasnauskas.

Ūkininkas ieško išeičių iš esamos situacijos ir galvoja apie bulvių eksportą į Pietų Europos šalis. „Pamažu pradėjome bulves vežti į Italiją, bet norėtųsi didesnių eksporto apimčių, o Lietuvos gyventojams noriu pasakyti: valgykit daugiau cepelinų“, – atsisveikindamas optimizmo neprarado ūkininkas.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA