Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Briuselyje šalies Prezidentas vienareikšmiškai stojo Lietuvos ūkininkų pusėn

Autorius: Agroeta
Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda per Europos Vadovų Tarybos sesiją išreiškė vienareikšmišką nuomonę dėl klimato kaitos projektų ir jų finansavimo.
Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda per Europos Vadovų Tarybos sesiją išreiškė vienareikšmišką nuomonę dėl klimato kaitos projektų ir jų finansavimo.
Printer Friendly, PDF & Email

Daugiametėje ES finansinėje programoje numatytas išmokų mažinimas žemės ūkio ir sanglaudos politikoms turės neigiamos įtakos siekiant kovos su klimato kaita tikslams, neabejoja Prezidentas Gitanas Nausėda.

Tai šalies vadovas pareiškė viešėdamas Briuselyje vykstančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime.

„Pirmininkaujančios ES šalies (Suomijos) pasiūlyme Lietuvai skiriamas sanglaudos politikos finansavimas mažėja 27 proc. Tai kelia grėsmę tiek regionų plėtrai, tiek ir žaliųjų tikslų įgyvendinimui. Nėra pateisinimo ir išliekančiam atotrūkiui tarp tiesioginių išmokų ES valstybių ūkininkams“, – sakė Prezidentas, pridūręs, kad 2021-2027 m. ES biudžetas turi būti tvarus, teisingas ir subalansuotas.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Briuselyje dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbo sesijoje. Joje ES valstybių lyderiai diskutavo Lietuvai itin svarbiais daugiametės finansinės perspektyvos ir klimato kaitos klausimais, aptarė santykius su Rusija po Normandijos ketverto susitikimo bei Europos ateities konferenciją.

Prezidentas nurodė, kad, preliminariais skaičiavimais, lėšų poreikis Lietuvoje planuojamoms priemonėms ES energetikos ir klimato politikos tikslams įgyvendinti iki 2030 m. yra apie 14 mlrd. eurų, o pasiekti klimato neutralumą iki 2050 m. kainuotų apie 41 mlrd. eurų.

Prezidentas atkreipė ES valstybių ir vyriausybių vadovų dėmesį, kad Europos Parlamento ir ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos sutarimas dėl Mobilumo paketo gali atnešti daugiau taršos.

Facebook komentarai