Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Bitininkystės paramos vizijoje numatoma kasmet bičiuliams skirti 974 tūkst. eurų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Bitininkams kasmet numatoma skirti 974 tūkst. eurų
Bitininkams kasmet numatoma skirti 974 tūkst. eurų
Printer Friendly, PDF & Email

Kaip gyvens bitininkystės sektorius artimiausius trejus metus, galima susidaryti vaizdą perskaičius šiai veiklos sričiai skirtą paramos 2020-2022 m. programą. Prieš palikdamas postą žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasirašė „Dėl Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos patvirtinimo“ projektą, kuriam ūkininkai ir organizacijos dabar gali teikti pastabas.

Įdomus faktas tas, kad Lietuva dar nesusiderėjo su Europos Komisija dėl Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansavimo po 2020 metų, o jau kuriamos paramos programos, kurioms įgyvendinti neaišku ar bus gauta lėšų.

Tėra paskelbta, kad iš valstybės biudžeto ir Europos žemės ūkio garantijų fondo 2020–2022 metais šiai programai finansuoti bus skirta 974 tūkst. eurų.

2018 m. paramą gavo 346 bitininkai. Artimiausius trejus metus parama bus suteikta 350 bitininkų.

Be viso kito pabrėžiama, kad Lietuvoje nemažai bitininkų yra garbingo amžiaus (vidutinis bitininkų amžius 2016 m. ir 2017 m. buvo 59 metai), jų naudojamas inventorius yra pasenęs, jiems trūksta teorinių žinių apie bitininkavimą, bičių sveikatingumą.

Pavyzdžiui, Lietuvoje varoatozės erkės (lot. Varroa destructor) yra užpuolusios beveik visas bičių šeimas. „Nors varoatozės erkių naikinimui Lietuvoje skiriama daug dėmesio ir jau ne vienus metus iš dalies kompensuojamos su tuo susijusios išlaidos, tačiau iki šiol nepavyksta išspręsti šios problemos ir išvengti jos padarinių, ypač sustabdyti įvairių ligų ir kitų kenkėjų rūšių plitimo“, – rašoma programoje.

Joje įvardytos priemonės ne tik inventoriaus įsigijimo paramai, bet ir bitininkų kvalifikacijos kėlimui, ligų sustabdymui.

Lietuvoje kasmet gaunama apie 4 000 t medaus (2016 m. buvo pagaminta 3852 t, o 2017 m. – 3715 t medaus, vidutiniškai iš vieno bičių avilio per metus gaunama apie 30–35 kg medaus).

Facebook komentarai