Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bitininkai netrukus galės teikti paraiškas paramai. Sužinokite, kam teks daugiausiai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalies bitininkai nuo sausio 2 d. galės teikti paraiškas pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemones. Šiais metais šalies bitininkams paremti skirta 973 800 Eur Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės iždo lėšų.

Paraiškos bus priimamos pagal aštuonias priemones, tarp kurių „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“, „Kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze“ (150 tūkst. Eur), „Bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“, „Medaus ir bičių produktų fizinių ir cheminių savybių analizė, siekiant nustatyti jų kokybines savybes“ (263 tūkst. Eur), „Bičių šeimų atnaujinimas“ (120 tūkst. Eur), „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“, „Rinkos stebėsena“ ir „Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“ (230 tūkst. Eur).

Bitininkams svarbu žinoti, kad naujai patvirtintose įgyvendinimo taisyklėse, kurios buvo pasirašytos šią savaitę, pasikeitė kompensuojamas paramos dydis. Pagal priemones „Bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“ ir „Bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje“ kompensuojama iki 60 proc., bet ne daugiau nei įgyvendinimo taisyklėse nurodyta už vieną įrenginį.

Pagal priemonę „Bičių šeimų atnaujinimas“ kompensuojama iki 50 proc. kainos už grynarases bičių motinas, bet ne daugiau kaip įgyvendinimo taisyklėse nurodyta už vieną bičių motiną. Kompensuojama iki 60 proc. naujų avilių įsigijimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 80 Eur už vieną avilį.

Bitininkai paraiškas Nacionalinės mokėjimo agentūros teritoriniuose paramos administravimo padaliniuose galės teikti iki 2020 m. vasario 3 d.

Facebook komentarai