Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bitininkai džiaugiasi dosniu medunešiu

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Šiemet Tytuvėnų miesto 725 metų jubiliejaus šventėje Dalia Galbuogienė mokė iš vaško plokštelių daryti žvakeles.
Šiemet Tytuvėnų miesto 725 metų jubiliejaus šventėje Dalia Galbuogienė mokė iš vaško plokštelių daryti žvakeles.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajone, Šedbaruose, ne vienerius metus bitininkaujantys Dalia ir Antanas Galbuogiai džiaugiasi dosniu šiųmetiniu medunešiu. Bitės tikrai daug prinešė kvapnaus miškų, pievų medaus. Labai gausus ir bičių duonelės derlius.

Akacijomis kvepiantis medus

Šiemet šedbariškiai Dalia ir Antanas Galbuogiai medunešį savo bityne jau baigė. Dabar jau belieka biteles po truputį ruošti žiemai.

„Dėl sveikatos pavasarį biteles buvome šiek tiek ir apleidę. Bet, tik vyrui iš ligoninės grįžus, puolėme tvarkytis, imti medų. Jau pirmasis pavasarinio medaus derlius labai nudžiugino“, – pasakojo bitininkė.

Dažna stipresnė bičių šeima prinešė ir po kelias dešimtis kilogramų medaus.  

Tiesa, šiųmetinis medus savo spalvomis ir atspalviais, neįprastais skoniais nenustebino. Ankstesniais metais net viename korelyje bitininkai rasdavo skirtingų spalvų, iš skirtingų augalų suneštą medų. Pavyzdžiui, usnių žiedų nektaro medus būdavo beveik violetinis...  

„Medus, nors ir įprastai atrodantis, tikrai labai kvapnus, kvepia miškų, pievų augalais. Ėmėme ir šviesesnio, su labai menku žalsvu atspalviu medaus. Aš dar jaučiau ir kažkokį, į akacijas panašų medaus aromatą bei skonį. Netoli avilių, pamiškėje auga baltai žydintys, aukšti augalai. Gal jie ir bus medų paskaninę? Tikro akacijų medaus esu parsivežusi iš užsienio, ragavusi. Labai jau mūsiškis panašus“, – svarstė Dalia Galbuogienė.

Bitininkai sakė, jog šiemet labai gausu ir bičių duonelės. Duonele minta bičių perai ir jaunos bitės. Žmogui bičių duonelė tinka gydant inkstų uždegimą, įvairias nervų, kepenų, skrandžio ligas, aterosklerozę, mažakraujystę.

Medaus dar neatsivalgė

Dalia ir Antanas  Galbuogiai – pirmieji bitininkai savo giminėse. A. Galbuogis, nors dirba bibliotekininku, yra profesionalus bitininkas. D. Galbuogienė irgi bibliotekininkė, bet biteles pamilusi nuo pirmosios bendros su vyru gyvenimo dienos.

Daugiau kaip dvi dešimtis bičių šeimų prižiūrėti nėra lengva ir paprasta. Tačiau bitininkai negali iki šiol atsidžiaugti šių unikalių vabzdžių darbštumu, tvarka, ramybe, susiklausymu. „Aš dar niekaip ir medaus neatsivalgau. Ypač šviežio, skysto. Labai jau man medus skanus su duona, sūriu, agurkais... Kiek tik jėgos leis, tiek ir ateityje su bitelėmis draugausime“, – tvirtino Dalia Galbuogienė.    

Facebook komentarai