Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bitėms gamtos pokštai nepatinka

Autorius: Nyksciai.lt
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Gamtoje ekstremalūs reiškiniai ne naujiena. Tad vakar sniego paklotės užklota žemė neturėtų nieko stebinti. Be to, sunku būtų pasakyti, kad kalendorinis žiemos laikotarpis buvo žiema, kaip esame pripratę prie ankstesnių lietuviškų žiemų su daug sniego ir šalčio. Nuo pat vėlyvo rudens iki dabar tiesiog buvo daugmaž vienodas oras, kai lietų retai keitė snaigės, o atšalimus – atšilimai.

Pavasarį su nerimu į termometrus dairosi bitininkai, nes neįprastai šilta žiema pakenkė kai kurioms bičių šeimoms ir išmušė jas iš įprasto gyvenimo ritmo.

Pasak Anykščių bitininkų draugijos pirmininko Alberto Žarskaus, į tokius gamtos kataklizmus bitės reaguoja labai keistai.

„Jos kažką sako, kažką šneka, tariasi tarpusavyje. Šiemet buvo nenormali žiema ir nenormalus pavasaris. Mano bitės kaime prie miško, jos jaučiasi neblogai, joms ten šilčiau, nors žiemojo sunkiai, yra žuvusių. Dar priklauso nuo bičių veislės, vienos šalčių bijo labiau, kitos šaltą orą pergyvena lengviau. Rudenį įdėto maisto joms užteko, bet jis kažkaip susikristalizavo, ko nebūdavo anksčiau. Bitės rudenį skraidė net iki gruodžio mėnesio pabaigos, kitos buvo išlindę net sausio mėnesį. Manau, jos su laiku prie gamtos pokyčių prisitaikys, kaip ir žmonės…“, – optimistiškai kalbėjo bitininkas.

Ne kartą įsitikinome, kad gamta, kaip ir mes, mėgsta pokštauti ir savo pokštais tarsi bando kažką pasakyti. Tad mums belieka ne tik pasidžiaugti jos pokštais, bet ir įsiklausyti… "Nykščiai.lt"

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA