Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Beveik 5 milijonai skirti pasienio regionų keliams

Autorius: Regina KUDIRKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Susisiekimo ministerija informavo, kad ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, Lietuvos pasienio vietovių keliams taisyti ir rekonstruoti šiemet papildomai skirti 4,8 mln. eurų. Už šiuos pinigus bus tvarkomi keliai esantys iki 30 km nuo valstybės sienos - Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskrityse. Šios investicijos skirtos įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

Kelių remonto ir rekonstrukcijos darbai turi būti atlikti dar šiais metais, todėl finansavimas skirtas tiems projektams, kuriuos pasirengta įgyvendinti –atlikti viešieji pirkimai, gauti statybą leidžiantys dokumentai.

Vyriausybei skyrus 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės keliams taisyti, bei rekonstruoti, objektus atrinko komisija, sudaryta iš Susisiekimo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Vyriausybės kanceliarijos atstovų.

„Geresnė kelių būklė svarbi ir mūsų gyventojams, ir į Lietuvą atvykstantiems svečiams, nes būtent pasienis yra visos šalies vizitinė kortelė“, – sakė susisiekimo ministras J. Narkevič.

Pagal 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo sąmatą, įtraukus praėjusiais metais nepanaudotus 65,3 mln. eurų, šiais metais KPPP finansavimui iš viso numatyta 589,74 mln. eurų.

Didesnis dėmesys skirtas keliams šalies savivaldybėse, vietinės reikšmės kelių priežiūrai ir plėtrai. Tam skirti 155,2 mln. eurų. Pernai iš KPPP finansavimo lėšų vietinės reikšmės keliams buvo skirta 154,9 mln., iš kurių 11,7 mln. eurų liko nepanaudoti. Finansavimas savivaldybių keliams KPPP lėšomis šiemet didėjo beveik 2 procentais iki 114 mln. eurų. 2020 metais savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui skirta 20 mln. eurų KPPP lėšų – tai perpus daugiau nei praėjusiais metais.

Facebook komentarai