Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Beveik 190 gyvulių į Kazachstaną ketinta išsiųsti pakeitus dokumentus

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  (VMVT), gavusi patvirtinimą iš atsakingos Kazachstano institucijos, inicijuoja teisines procedūras dėl galimo dokumentų klastojimo, siekiant eksportuoti 189 galvijų siuntą į Kazachstaną.

Gyvulių siunta buvo sulaikyta Latvijos – Rusijos pasienio kontrolės punkte ir grąžinta į Lietuvą dėl  lydinčiųjų dokumentų neatitikimų. VMVT specialistams nagrinėjant situaciją, paaiškėjo, kad veterinariniam sertifikavimui kelionių organizatoriaus ir gyvūnų siuntėjo pateikti dokumentai ar duomenys juose buvo galimai suklastoti.

Taip pat aiškinamasi, kas yra tikrasis gyvulių savininkas. Jam tenka pagrindinė atsakomybė už gyvulių kelionę ir už tolesnę gyvulių priežiūrą. Nepavykus nustatyti savininko ar jam atsisakius prisiimti atsakomybę, bus kreiptasi į teismą dėl gyvulių konfiskavimo.

Šiuo metu 186 gyvuliai yra prižiūrimi Panevėžio gyvulių karantino punkte, jie apžiūrėti veterinarijos gydytojų, jiems suteikta būtina veterinarinė pagalba. Kelionės metu nugaišo 3 galvijai.

Facebook komentarai