Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bent 30 proc. tiesioginių išmokų turi būti skirta aplinkosaugai – Europos parlamentas

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos parlamentas apsisprendė griežtinti reikalavimus ūkininkams dėl aplinkosaugos – penktadienį jie numatė, jog bent 30 proc. Europos Sąjungos (ES) ūkininkams skiriamų tiesioginių išmokų turi būti numatyta kovai su klimato kaita.

Po balsavimo penktadienį Europos parlamentas galės pradėti derybas su ES šalių ministrais, kurie šią savaitę apsisprendė aplinkosaugai skirti 20 proc. tiesioginių išmokų.

Europarlamentarai taip pat ragina valstybes skatinti ūkininkus bent dešimtadalį savo žemės valdų skirti biologinei įvairovei naudingam kraštovaizdžiui kurti, pavyzdžiui, gyvatvorėms, vaisių nevedantiems medžiams ir tvenkiniams, pranešė Europos Parlamento biuras Lietuvoje.

Jie taip pat sieks, jog bent 35 proc. šaliai numatyto kaimo plėtros biudžeto būtų skirta visoms su aplinkosauga ir klimatu susijusioms priemonėms.

Be kita ko, europarlamentarai balsavo už tai, kad metinės tiesioginės išmokos, viršijančios 60 tūkst. eurų, būtų laipsniškai mažinamos, taip pat būtų nustatytas 100 tūkst. eurų jų limitas. Prieš šį sumažinimą ūkininkai turės galimybę iš bendros sumos išskaičiuoti 50 proc. savo su žemės ūkiu susijusio uždarbio.

Anot europarlamentarų, bent 6 proc. valstybei skirtų tiesioginių išmokų turėtų būti panaudotos smulkiems ir vidutiniams ūkininkams remti, o jei ši dalis viršija 12 proc., išmokų sumos ribojimas turėtų būti neprivalomas. Be to, jauniesiems ūkininkams remti turėtų būti skiriama bent 4 proc. tiesioginių išmokų biudžeto.

Parlamentas taip pat siekia sugriežtinti sankcijas už pakartotinį ES reikalavimų, pavyzdžiui, dėl aplinkos ar gyvūnų gerovės, nesilaikymą. Tai ūkininkams turėtų atsieiti 10 proc. jų teisių į išmokas – dvigubai daugiau nei dabar.

Dabartinės bendrosios žemės ūkio politikos taisyklės baigs galioti šių metų pabaigoje. Jas turėtų pakeisti pereinamosios taisyklės, galiosiančios tol, kol Parlamentas ir Taryba susitars ir patvirtins naujas. Tikimasi, kad jos galėtų įsigalioti nuo 2023 metų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA