Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Belarus“ sustabdė gamybą! Protestuoti į gatves išėjo 16 tūkst. darbuotojų.

Autorius: Agroeta
Protestuojantys Minsko traktorių gamyklos darbininkai: „mūsų ne 20 žmonių, o 16 000“!
Protestuojantys Minsko traktorių gamyklos darbininkai: „mūsų ne 20 žmonių, o 16 000“!
Printer Friendly, PDF & Email

Prie 10 tūkstančių minskiečių prisijungė protestuojantys Minsko traktorių gamyklos „Belarus“ darbininkai. Paskelbus streiką, didelė darbininkų koloną vakar vakarą Minsko gatvėmis patraukė į miesto centrą. Prie jų prisijungė tūkstančiai žmonių. Į Nepriklausomybės aikštę protestuotojai ėjo skanduodami „Išeik“.

Iš aikštėje susirinkusios minios buvo girdimi šūksniai – pavadinimai didžiausių Baltarusijos įmonių prisijungusių prie streiko. Tarp protestuojančių – tūkstančiai Baltarusijos geležinkeliečių, „Gardino azoto“ ir kitų didžiausių šalies įmonių darbininkai.       

Prie visuotinio streiko taip pat yra prisijungę beveik visos didžiausios šalies gamyklos, pradedant „Belaz“, gaminančios gerai žinomo prekės ženklo sunkiąją techniką, ir baigiant „Maz“ gamyklą.

Apie 21 val. žmonių iš aikštės kolona patraukė prospektu skanduodami „Kiekvieną dieną!“, „Gyvuok Baltarusija!“, „Išleisk!“.

Skaičiuojama, kad daugiau kaip 9 mln. gyventojų šalyje šiuo metu streikuoja šimtai tūkstančių dirbančiųjų.

Primename, kad centrinis rinkimų komitetas yra paskelbęs, jog praėjusį sekmadienį finišavusiuose rinkimuose daugiau kaip 80 proc. rinkėjų balsų gavo paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamas A. Lukašenka, o jos varžovė tegavo šiek tiek daugiau nei 6 proc. balsų.

Tačiau nemažai protokolų, kuriuos pavyko paviešinti, rodo, jog už A. Lukašenką tepasisakė 13-15 proc. gyventojų, o už S. Cichanouskają balsavo nuo 70 iki 80 proc. gyventojų.

Facebook komentarai