Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bėda dėl gyvulių sanitarinio skerdimo – veterinarai tampa lupikautojais

Autorius: Agroeta
Bėda dėl gyvulių sanitarinio skerdimo – veterinarai tampa lupikautojais
Bėda dėl gyvulių sanitarinio skerdimo – veterinarai tampa lupikautojais
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, kovo 20 d.) Dėl Lenkijos mėsininkų sukelto skandalo, kai per visą Europą nuskambėjo katastrofiška gyvūnų gerovės padėtis, Lietuvos stambieji ūkiai yra patekę į sudėtingą padėtį. Gamyboje pasitaiko ūkinių gyvūnų traumų. Tokiais atvejais yra vienintelis sprendimas – priverstinis skerdimas. Tačiau tai tapo neįgyvendinama užduotimi.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nurodymu, mėsos perdirbimo įmonė skerdimui gali priimti tik tuos gyvulius, kurie atvežami stovintys.

„Tampame lyg užribyje, nustumti į pilkąją zoną“, - piktinasi tokia tvarka augintojai. Gyvūnus kankinti laukiant, kol jie patys nugaiš – taip pat bloga išeitis. Nedidelė paslaptis, kad yra ūkių, kurie tokiais atvejais naudojasi neoficialiai teikiamomis paslaugomis.

VMVT laikinasis direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius situaciją aiškina, kad kai gyvulys į maisto grandinę patekti gali, bet yra būtinas priverstinis skerdimas (kojos lūžis ar pan.), gyvulį galima skersti vietoje, tačiau tik tada, kai įvertina privatus veterinarijos gydytojas. Tačiau išimtus vidaus organus į skerdyklą būtina atgabenti... per dvi valandas. Kur sudėti vidurius? Kas ir kaip juos veš?

Toks reikalavimas praktiškai yra neįgyvendinamas. Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius savo ruožtu pripažįsta, jog realiai taip ir nėra, didžiosios skerdyklos sanitariniam skerdimui gyvulių priimti negali. Nors visi supranta, kad gyvenime pasitaiko įvairių situacijų, dabartiniai teisės aktai jokių interpretacijų neleidžia.

„Tas klausimas darbotvarkėj mūsų, reikia detaliai pažiūrėti“, - sako E. Mackevičius.

Kaip išlaikyti gyvulių gerovės ir maisto saugos lygį – problema. Šią savaitę VMVT ir mėsos perdirbėjai ketina susitikti ir rasti išeitį iš keblios situacijos.

Irma ĄŽUOLĖ

Facebook komentarai