Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Bayer“ lauko dienose – naujų produktų pristatymai ir patarimai žemdirbiams

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
„Bayer“ lauko dienos 2020
„Bayer“ lauko dienos 2020
Printer Friendly, PDF & Email

Paskutinę gegužės savaitę UAB „Bayer“ žemdirbius pakvietė į tradicines lauko dienas. Dėl per karantiną mūsų šalyje taikomų apribojimų iš Kretingos, Kauno, Panevėžio, Biržų rajonų bei Kalvarijos seniūnijos surengtos virtualios transliacijos  #Bayer24_7, todėl ūkininkai lauko dienas galėjo stebėti neišvykdami iš namų.

Renginyje aptartos pagrindinės ūkininkų Lietuvoje auginamos kultūros ir pristatytos UAB „Bayer“ naujienos: žieminių rapsų veislės, augalų apsaugos produktai ir technologijos.

„Bayer“ veislės: vizitinis žieminių, hibridinių rapsų selekcijos ženklas - DEKALB

Lauko dienose pristatytos DEKALB žieminių rapsų veislės ir jų auginimo technologijos: tręšimai, apsauga nuo ligų, piktžolių, kenkėjų. Taip pat žieminių ir vasarinių kviečių, pupų apsaugos technologijos.

Pasak UAB „Bayer“ marketingo vadovės Gabrielės Langienės, Dekalb žieminių rapsų veislės Lietuvos žemdirbiams žinomos ir jau pamėgtos. „Jos pasižymi keliomis savybėmis, dėl kurių ūkininkai jas renkasi. Visų pirma – gerai žiemoja. Lietuvos rinkai atrenkame veisles, kurios atitinka mūsų klimatą,“ - tikina „Bayer“ marketingo vadovė. Kita viliojanti šių sėklų savybė – atsparumas ankštarų atsidarymui. „Mūsų rapsų veislės turi dirvinio ridiko geną, todėl ankštaros neatsidaro per anksti, augalai gali iki galo subrandinti ir šoninių šakų sėklas. Taip išvengiama derliaus nuostolių, o tuo pačiu ūkininkai gali prailginti pjūties laiką“. Be to, jos – aukšto aliejingumo.

„Bayer“ augalų apsaugos produktų naujienos

„Mes turime ką pasiūlyti Lietuvos žemdirbiams, pasirinkimas tikrai didelis, - sako G. Langienė, - bet šių metų pagrindinės ir didelės naujienos yra trys. Tai - fungicidas „Input Triple“, rudeninis herbicidas „Mateno Duo“ ir pavasarinis herbicidas „Incelo“ - pats naujausias produktas, užregistruotas šių metų pradžioje, prekyboje mūsų šalyje pasirodys kitų metų pavasarį“.

MATENO DUO – herbicidas, skirtas dviskilčių piktžolių naikinimui žieminių kviečių, žieminių kvietrugių, miežių ir rugių pasėliuose rudenį. „Mes jį Lietuvoje gamybiniuose laukuose testuojame jau kelerius metus“, - sako P. Viganauskas. Pasak jo, pastaraisiais metais  žiemos mūsų šalyje ganėtinai šiltos, be sniego. Žolės auga visą žiemą, jeigu rudenį nesunaikini, pavasarį jos pradeda konkuruoti su pasėliais.

INPUT TRIPLE - plataus spektro, sisteminio veikimo fungicidas, naudojamas kaip profilaktinė ir gydomoji priemonė nuo žieminių ir vasarinių kviečių, miežių, kvietrugių, rugių grybinių pašaknio ir lapų ligų. „Jis yra panašus į gerai žinomą fungicidą INPUT, - pasakoja P. Viganauskas, - šiame produkte yra papildoma veiklioji medžiaga prokvinazidas, skirta javus apsaugoti nuo miltligės“.

Inovatyviausi fungicidai - Ascra Xpro, Siltra Xpro, Variano Xpro

Visi šie produktai skirti javų apsaugai ir produktyvumui, turi "LeafShield" technologiją. „Jos dėka mes išnaudojame visą veikliųjų medžiagų potencialą. Galima purkšti esant nedidelei rasai, o jeigu ir palyja praėjus 15 minučių po purškimo, fungicidų pasisavinimas siekia 70 procentų. Tai reiškia, kad produktai greitai skverbiasi į lapo audinius,pasiskirsto po ląsteles, ir taip pasiekiamas maksimalus veikliųjų medžiagų veiksmingumas“, - sako UAB „Bayer“ agronomas Gabrielius Pauliukevičius, - visi produktai efektyvūs nuo visų pagrindinių pašaknio ir lapų ligų“.

Žemdirbiai lauko dienose arba be naujų technologijų – ne ūkininkavimas

Kauno rajonas, Babtai

Daugiau nei du dešimtmečius Kauno rajone, Babtuose su šeima ūkininkaujančio Gražvydo Koženiausko valdos – beveik 400 hektarų. Čia auginami žieminiai kviečiai, rapsai, vasarinės kultūros.

„Mano mama buvo Babtų ūkio agronomė, ji taip pat dirbo su „Bayer“ kompanija, galima sakyti iš jos ir paveldėjau– sena, patikima kompanija. Taip ir dirbu su šia įmone“. Ūkininkas pasakoja išbandantis vis naujus „Bayer“ augalų apsaugos produktus ir sėklas.

 „Be naujų technologijų ūkininkavimo neįsivaizduoju. Antri metai naudojame beariminę technologiją - tik sėjame ir pjauname, - pasakoja vyras, - prieš sėją naudojome „Bayer“ herbicidus, kad ankstesnes žoles sunaikinti. Tokiu būdų sėjant reikia mažiau trąšų.“

Marijampolės rajonas, Mokolai

Šalia Marijampolės įsikūrusi žemės ūkio įmonė „Lifrania“ augina ir parduoda kviečius, rapsus, garstyčias, miežius, cukrinius runkelius, kukurūzus. Ūkio vadovas Vidas Vodopalas sako su „Bayer“ kompanija bendradarbiauja nuo pat įsikūrimo. „Visuomet randame įdomių produktų, pasiūlymų ir esame patenkinti. Naudojame ir kitų kompanijų, bet palyginus kainos ir kokybės santykį – tenkina „Bayer“ produktai“.

Šiuo metu ūkio bandymų laukuose - net 16 „Bayer“ veislių: DK EXPIRO, DK IMISTAR CL, DK IMPLEMENT CL ir kitų. „Pastebime, kad jos gana neblogai atlaiko nepalankias oro sąlygas. Šie metai išskirtiniai, bandymų laukuose auginamos veislės turėjo atlaikyti ir stichinių reiškinių - gegužės 12 dieną su galingų vėjų kritusį šlapią sniegą. Tai pasirinkdami veisles mes suinteresuoti tokiais bandymais, tada ir pasirenkame ką naudoti ūkio gamybiniuose plotuose“, - aiškina V. Vodopalas. Pasak jo šiemet atlaikė žemaūgės, vėlyvesnės veislės. „Bet viščiukus, kaip sakoma, rudenį skaičiuojame“.

Kauno rajonas, Juragiai

Pakaunėje dirbančio Tomo Dirmeikio ūkis - daugiau nei 300 hektarų. Ūkininkas augina žieminius ir vasarinius kviečius, rapsus, miežius, pupas. „Ūkininkauju ne aš vienas: tėtis, brolis, mama. Tai viename ar kitame ūkyje pritaikome naujovių. Teko ne kartą bendrauti su „Bayer“ atstovais. Šios bendrovės fungicidaimums visą laiką patiko, patenkinti jų produktais - geros formuliacijos, geros veikliosios medžiagos ir tai matosi ant augalų. Šiemet labiausiai domina herbicidai – norėtume atsinaujinti “,- sako T. Dirmeikis.

„Bayer“  specialistų patarimai žemdirbiams

Šiemet įvairiuose šalie rajonuose padėtis dėl lietaus labai skirtinga. „Pavyzdžiui šiaurės Lietuvoje apie Akmenę, Mažeikius, Joniškį buvo iškritę (gegužės 26 d.) vos 20 mm kritulių. Lyginant su Suvalkija kur yra iškritę 70 - 90 mm, tai laukuose – kardinaliai skirtinga padėtis, - sako P. Viganauskas, - todėl priklausomai nuo tai, kokio derliaus tikimasi, prieš pasirenkant produktus reikia viską įvertinti ir spręsti, ką rinktis - ar brangesnę technologiją, ar pigesnę ir kaip teisingai ją panaudoti “.

Geriausia ką galite padaryti - pasitarti su "Bayer" specialistais, kurie padės Jums priimti tinkamus sprendimus.

Facebook komentarai