Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Baltarusijos saugumo pajėgos išvaikė protestą Minske, sulaikyta per 600 žmonių. Sąrašai toliau pildomi

Autorius: BNS
Baltarusijoje per protestus sulaikyta per 600 žmonių. Sąrašai toliau pildomi.
Baltarusijoje per protestus sulaikyta per 600 žmonių. Sąrašai toliau pildomi.
Printer Friendly, PDF & Email

Minske protestuotojų areštai sekmadienį po pietų tęsėsi, viename kieme, pramintame Permainų aikšte, buvo sulaikyta dešimtys žmonių, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentai.

Pranešime sakoma, kad „Permainų aikštėje“ žmonių jau beveik neliko. Milicininkai rinko vėliavas ir plėšė transparantus nuo improvizuoto memorialo velioniui Ramanui Bandarenkai.

Šis 31 metų buvęs karys trečiadienį buvo areštuotas. Ketvirtadienį buvo pranešta, kad R. Bandarenka mirė nuo smegenų traumos. Žinia išprovokavo pasipiktinimo bangą opozicijos stovykloje, kurios atstovai sako, kad dėl vyro mirties kaltos Aliaksandro Lukašenkos saugumo pajėgos.

Keli šimtai žmonių anksčiau sekmadienį buvo suformavę gyvąją grandinę aplink minimą memorialą.

Teisių gynėjai: Baltarusijoje per protestus sulaikyta per 600 žmonių

Baltarusijoje per protesto akcijas jau sulaikyta per 600 žmonių, paskelbė žmogaus teisių organizacija „Viasna“.

19 val. 10 min. vietos (18 val. 10 min. Lietuvos) laiku „Viasna“ sudaromuose sulaikytųjų sąrašuose buvo 618 pavardžių. Sąrašai toliau pildomi.

Daugiausiai žmonių sulaikyta Minske, tačiau taip pat pranešama apie sulaikymus Gomelyje, Svetlahorske, Naugarduke, Babruiske, Gardine, Pinske, Breste, Navapolacke, Baranovičiuose, Magiliave, Asipovičuose, Žlobine, Maladečinoje ir Vijoje.

Minsko milicija patvirtino, kad Baltarusijos sostinėje buvo sulaikyta žmonių. Milicija taip pat patvirtino, jog buvo panaudotos specialiosios priemonės, tačiau išsamesnės informacijos nebuvo pateikta.

Baltarusijos žurnalistų asociacijos žiniomis, per protesto akcijas įvairiuose miestuose sulaikyti 17 žurnalistų.

Baltarusijoje jau daugiau nei tris mėnesius vyksta protestai prieš sprendimą 26 metus šalį valdantį autoritarinį lyderį Aliaksandą Lukašenką paskelbti rugpjūčio 9 dieną įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų nugalėtoju.

Opozicija ir Vakarai rinkimus laiko suklastotais.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA