Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aušrys Macijauskas: „Kryžių reikia daugiau“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Varėnos raj., Vydenių sen., Krivilių kaimo ūkininkai prisijungė prie protesto akcijos "Žalieji kryžiai". Vytauto Karlono nuotr.
Varėnos raj., Vydenių sen., Krivilių kaimo ūkininkai prisijungė prie protesto akcijos "Žalieji kryžiai". Vytauto Karlono nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vis didesnį ūkininkų solidarumą sulaukianti „Žaliųjų kryžių“ akcija turėtų plėstis dar labiau, sako Lietuvos žemės ūkio tarybos ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Jis per socialinį tinklą „Facebook“ kreipiasi į kiekvieną žemdirbį, kuris neabejingas savo likimui. „Labai džiaugiuosi, kad „Žaliojo kryžiaus“ akcija įsibėgėja. Ją jau dabar galima įvardinti, kaip pavykusią. Mes sugebėjome atkreipti tiek žiniasklaidos, tiek ir politikų dėmesį. Bet dar svarbesnis dalykas yra tai, kad ši akcija vienija Lietuvos žemdirbius!“ – teigia A. Macijauskas.

Tačiau, pasak jo, „neturime nurimti ir sustoti“.

„Kryžių reikia daugiau, turime jų pastatyti tiek, kad būtų neįmanoma nuvažiuoti nei vieno kilometro pagrindiniais keliais nepamačius bent vieno kryžiaus! Praktiškai turime pastatyti po žaliąjį kryžių kiekviename lauke“, – į ūkininkus kreipiasi A. Macijauskas.

Anot šios akcijos lyderiu tapusio A. Macijausko, jis jau išgirdo ir abejonių, ar ši akcija neprasilenkia su katalikiškais kanonais.

„Girdisi tam tikros abejonės, ar tai nėra kryžiaus devalvavimas ar nuvertinimas. Tikrai nėra! Turime net ir kunigų patikinimą, kad ši akcija neprieštarauja katalikiškai dvasiai“, – pabrėžia A. Macijauskas.

Pasak jo, visais laikais, kai buvo sunku, lietuviai statydavo kryžius, koplytstulpius, rūpintojėlius. „Mums dabar sunku, tą mes ir norime pasakyti, – teigia A. Macijauskas. – Dar kartą dėkoju visiems už atsidavimą bendram reikalui ir raginu nenurimti, bet su dar didesniu įkvėpimu dalyvauti mūsų akcijoje!“

Viena akcijos koordinatorių Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) irgi kreipėsi į savo narius, ragindama atskirų rajonų žemdirbius kartu kalti kryžius ir juos statyti bendromis jėgomis.  

„Kai kurie LŪS rajonai (Marijampolė, Šilutė, Klaipėda ir galbūt kiti, apie kuriuos dar nežinome) sugebėjo suvienyti bendrai akcijai savo narius, visi drauge tuos kryžius kaldami ir statydami. Abejojantys – susitelkite! Puikus pavyzdys!“ – džiaugiasi LŪS.

Facebook komentarai