Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Augalų apsaugos reikalavimai dėl "Brexit" kol kas nesikeičia

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šių metų sausio 31 d. Jungtinė Karalystė (JK) po beveik pusę amžiaus trukusios narystės paliko Europos Sąjungą (ES). Išstojimo sutartis numato, kad pereinamuoju laikotarpiu  – iki 2020 m. gruodžio 31 d. – JK nedalyvaus priimant sprendimus, tačiau išlaikys visus bendrosios rinkos, muitų sąjungos ir ES politikos privalumus, todėl turės laikytis visų ES taisyklių ir teisės aktų tarytum būtų Europos Sąjungos valstybė narė.

Atsižvelgdama į tai, Valstybinė augalininkystes tarnyba (VAT) informuoja fizinius ir juridinius asmenis, gabenančius augalus, augalinius produktus į JK ar iš jos, kad pereinamuoju laikotarpiu fitosanitariniai reikalavimai importuojamai ar eksportuojamai augalinei produkcijai nesikeičia.

Asmenys, gabenantys augalinę produkciją, daugiau informacijos gali rasti JK valstybinėje oficialioje svetainėje.

Visi Europos Sąjungos teritorijoje realizuojami, taip pat į JK iš ES arba iš ES į JK pereinamuoju laikotarpiu gabenami sodinti skirti augalai (dauginamoji medžiaga, vazoniniai, kraštovaizdžio augalai, kitos sodinamosios medžiagos siuntos) bei augalinė produkcija, išvardyta Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/2072 XIII priede, privalo turėti augalo pasą.

Augalininkystės tarnyba atkreipia dėmesį, kad dėl tam tikrų vaismedžių, spygliuočių ir kitų augalų kenkėjų JK turi saugomos zonos statusą, todėl į šią šalį įvežama spygliuočių mediena ir tam tikri augalai turi atitikti specialiuosius reikalavimus, išvardytus Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/2072 X priede.

Dėl išsamesnių fitosanitarinių reikalavimų gabenant augalinę produkciją į JK galite kreiptis į Augalininkystės tarnybos regioninius skyrius arba Fitosanitarijos skyrių. Specialistų kontaktus rasite čia.

Facebook komentarai