Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Augalininkystės tarnyba įspėja apie nelegalų produktą „Logran“

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) gavo informacijos, jog Latvijoje aptiktas herbicidas Logran (veiklioji medžiaga – triasulfuronas). Šis neregistruotas herbicidas buvo rastas atliekant patikrinimą pas ūkininką, gavus anoniminį skundą.

Logran Lietuvoje nėra registruotas, jo veiklioji medžiaga triasulfuronas nepatvirtinta Europos Sąjungoje, tad jo negalima nei tiekti rinkai, nei naudoti, kadangi tai yra nesaugu šio produkto naudotojams bei augalinių produktų vartotojams.

Augalininkystės tarnyba atkreipia Lietuvos ūkininkų dėmesį, kad jeigu jie turi šio neregistruoto herbicido, jokiu būdu jo nenaudotų, o pastebėję prekyboje, informuotų Augalininkystės tarnybą.

„Svarbu žinoti, kad naudodami Lietuvoje neregistruotus augalų apsaugos produktus (AAP) galite sukelti pavojų aplinkai, žmonių ir gyvūnų sveikatai. Primename, kad neregistruotus ar pasibaigusio galiojimo AAP galima atiduoti saugiai sunaikinti įgaliotoms pavojingas atliekas tvarkančioms įmonėms. Taip pat primename, kad AAP galiojimo pratęsimo klausimais galima kreiptis į Augalininkystės tarnybą“, – teigia VAT.

Facebook komentarai