Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Auga lėšos melioracijai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pastaraisiais metais sausinimo sistemų įrengimui ir rekonstravimui skiriamos vis didesnės lėšos. 2019 m. tam skirta beveik 52 mln. Eur, šiemet - 47,123 mln. Eur, dar 17 mln. Eur planuoja skirti Aplinkos bei Finansų ministerijos. Šiemet melioracijai numatyta suma – daugiau nei 60 mln. Eur.

Bendras sausinamas žemės plotas mūsų šalyje siekia apie 3 mln. ha. Melioruotose žemėse įrengta 63 tūkst. km griovių, 88 sausinimo ar drėkinimo siurblinės, daugiau kaip 1,6 mln. km drenažo linijų, daugiau kaip 68 tūkst. hidrotechnikos statinių, 736,2 tūkst. drenažo įrenginių, 492 km apsauginių pylimų, daugiau kaip 16 tūkst. km kelių ir 357 tvenkiniai.

Viso šio turto, kuriam jau beveik 50 metų, vertė yra daugiau kaip 2 mlrd. Eur, tačiau šiandien jo nusidėvėjimas kai kur siekia daugiau kaip 70 procentų ir daugiau. Dėl šios priežasties ūkininkai nuolat susiduria su problemomis, tadėl  reikalingos didelės investicijos.

Drenažo sistemos yra nuolat prižiūrimos, melioracijos inžinerinių statinių vertė dėl ilgo tarnavimo laiko kasmet nuvertėja/nusidėvi apie 1,12 procentų - jas būtina rekonstruoti. Dėl ES, valstybės ir ūkininkų lėšų stokos, drenažo sistemų kasmet rekonstruojama 6 kartus mažiau negu reikėtų, todėl drenažo būklė sparčiai blogėja. Kad būtų sustabdytas melioruotų žemių regresas, kasmet reikėtų rekonstruoti bent 30 tūkst. ha melioracijos sistemų. O siekiant iš esmės atnaujinti melioracijos sistemas, reikėtų kasmet rekonstruoti po 60 tūkst. ha.

 

Facebook komentarai