Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Audinių augintojai prašo paramos, kitaip migdys jauniklius

Autorius: BNS
Audinė. Socialinių tinklų nuotr.
Audinė. Socialinių tinklų nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo koronaviruso krizės nukentėję žvėrelių augintojai prašo kelių milijonų eurų paramos, kitaip žada migdyti dalį neseniai atvestų jauniklių. 

„1,2 mln. audinių jauniklių atsivesta ir reikia 3-4 mln. eurų lėšų auginimui. Jaunikliai jau pradeda ėsti ir kai kuriems ūkiams gresia jauniklių migdymas, nes nepajėgs jų dėl lėšų stygiaus iššerti“, – Kaimo reikalų komitete šią savaitę teigė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos vadovas Česlovas Tallat-Kelpša.

„Mūsų šaka labai nukenčia“, – pridūrė jis. Pasak pusšimtį audinių augintojų vienijančios asociacijos vadovo, gavus paramą, jauniklių išlaikymui tektų bent po 3-4 eurus.

„Pagalba turi ateiti ir šiam sektoriui ir ši parama turi būti nedelsiant skiriama“, – teigė komiteto vadovas Andriejus Stančikas.

Komiteto narės Rasos Petrauskienės žiniomis, Danijoje už vieną žvėrelį valstybė skiria 23 eurų paramą.

Šalies žvėrelių augintojams, pasak Č. Tallat-Kelpšos, iki metų pabaigos reikia apie 12 mln. eurų tik pašarams, o įvertinus kitas sąnaudas – 24-30 mln. eurų.

Jis nurodė, kad balandį žvėrelių augintojams vis tik pavyko trečdaliu kritusiomis kainomis parduoti kelis procentus produkcijos, tuo metu pernai kovą realizuota apie trečdalis produkcijos.

„Žmonėms dabar ne kailiai galvoje. Supirkėjai gali pristabdyti kailiukų pirkimą“, – teigė asociacijos vadovas.

Jis neabejoja, kad dėl koronaviruso krizės bankrutuos ne vienas audinių augintojas. Jo duomenimis, dabar šalyje yra apie 70 ūkių, auginančių audines. 

Facebook komentarai