Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Atnaujintas elevatorius rengiasi javapjūtei

Autorius: Agroeta
Atnaujintas elevatorius rengiasi javapjūtei
Atnaujintas elevatorius rengiasi javapjūtei
Printer Friendly, PDF & Email

Radviliškyje pradėjusio veikti atnaujinto elevatoriaus darbuotojai jau laukia javapjūtės pradžios ir naujo darbymečio. Elevatoriuje galima sandėliuoti per 20 tūkstančių tonų grūdų.

Ištraukė iš bankroto

Radviliškiečių vadinamas grūdų punktu, šalia miesto kepyklos esantis elevatorius anksčiau priklausė kitai bendrovei. Šiai bankrutavus, apleistą elevatorių prieš dvejus metus įsigijo AB "Kauno grūdai" ir ėmėsi atnaujinimo darbų.

Buvo modernizuotas elevatorius bei praplėstas teikiamų paslaugų paketas. Dabar įrengtose talpyklose bus sandėliuojami ne tik grūdai, bet ir trąšos bei pesticidai. Čia įsteigta 12 darbo vietų.

Trąšoms sandėliuoti paruoštos antžeminės aikštelės, įrengti skystų trąšų rezervuarai, įrengtas pesticidų sandėlis. Bendrovės duomenimis, visi darbai kainavo apie 5 milijonus eurų.

Redakcijos paklaustas, kodėl įsigijo seną elevatorių būtent Radviliškyje: ar dėl to, kad buvo galima pigiau jį įsigyti, ar dėl to, kad Radviliškis – žemės ūkio kraštas ir jame stipri žemdirbystė bei auginama nemažai javų, AB "Kauno grūdai" valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys pripažino, jog Radviliškis yra strategiškai palankioje vietoje - tai Šiaurės Lietuvos centras, kur iki tol bendrovė nuosavų grūdų bei trąšų laikymo punktų neturėjo.

„Šis elevatorius patrauklus dėl patogios infrastruktūros – dėl geležinkelio ir autotransporto prieigų, netoli nuo čia – ir Klaipėdos uostas“, – sakė T. Barštys, pripažinęs ir tai, kad lengviau būtų buvę įrengti naują elevatorių ir sandėliavimo pastatus, negu modernizuoti senus.

„Todėl negalime pasigirti, kad čia viskas yra ultra modernu – turime kur kas modernesnių įmonių. Tačiau visur naujų įmonių nepristatysi, turime planuoti investicijas, tad Radviliškyje pasirinkome būtent tokį – modernizacijos – variantą“, – sakė T. Barštys.

Jo teigimu, su rajono ūkininkais bendrovė jau iš seno palaiko ryšius - čia rengiamos lauko dienos, siūlomos agronomų konsultacijos. Esą ir dabar ūkininkų patogumui per javapjūtės darbymetį, kad nereikėtų laukti ilgose eilėse ir gaišti brangų laiką, elevatorius dirbs ištisą parą..

Žadėjo daugiau nei minimumą

Bendrovės valdybos pirmininkas "Šiaulių kraštui" neatskleidė, koks bus elevatoriuje dirbančių žmonių vidutinis atlyginimas.

Pasak jo, bendrovės, kurioje dirba apie 4000 darbuotojų, atlyginimų vidurkis yra apie 1 500 eurų.

"Galiu pažadėti, kad už minimumą ir čia žmonės nedirbs, atlyginimai turėtų siekti grupės vidurkį", – teigė T. Barštys.

Elevatoriaus Radviliškyje išskirtinumas tas, kad čia bus teikiamos kompleksiškos paslaugos – vienoje vietoje ūkininkai galės parduoti grūdus, įsigyti trąšų bei pesticidų, bus teikiamos ir agronomų konsultacijos.

Pasak T. Barščio, labai svarbu, kad šalyje užauginta produkcija būtų vietoje ir perdirbama, kad pinigai neišvažiuotų kitur, tai yra, procesas turėtų vykti nuo lauko iki stalo.

Vienas iš šių procesų vyks ir Radviliškyje įsikūrusiame padalinyje, kuriame praėjusiais metais buvo įrengta nauja grūdų priėmimo aikštelė, o šių metų pradžioje pradėta paties elevatoriaus modernizacija.

Įsigyta ir įrengta nauja technologinė įranga: grūdų transportavimo linijos, džiovykla, grudų valymo įrenginiai. Taip pat įrengta ir šiuolaikinė grūdų laboratorija, kurioje bus atliekami kokybės tyrimai.

Elevatoriaus antžeminės aikštelės paruoštos birioms fasuotoms trąšoms sandėliuoti, įrengti skystų trąšų rezervuarai bei pesticidų sandėlis. Skaičiuojama, kad Radviliškio padalinyje bus galima sandėliuoti iki 10 tūkst. Tonų fasuotų birių trąšų, o rezervuarai talpins iki 2 500 tonų skystų azotinių trąšų.

Laima AGANAUSKIENĖ, "Šiaulių kraštas"

Facebook komentarai

T Hegvita agro