Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Atidžiai stebės pasėlius dėl neleistino glifosato naudojimo

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena, kad siekdami atsakingo AAP naudojimo tarnybos specialistai jau kelintus metus iš eilės atlieka javų, rapsų ir pupinių augalų pasėlių, kurie gali būti apdorojami AAP (herbicidais) prieš derliaus nuėmimą, stebėjimą.

Artėjant derliaus nuėmimo laikui Augalininkystės tarnybos specialistai papildomai stebės pasėlius dėl glifosato turinčių herbicidų naudojamo. Stebėjimo metu bus fiksuojami pasėlių purškimai, stebimos techninės vėžės, analizuojama papildoma informacija, žemdirbiai bus konsultuojami ir, tik pastebėjus ar įtarus netinkamą AAP panaudojimą prieš derliaus nuėmimą arba gavus konkrečių skundų, bpasėus atliekami detalūs patikrinimai.

Pasak S. Fedotovo, dauguma žemdirbių šiais laikais yra sąmoningi ir patys atsakingai naudoja AAP. „Labai svarbu, jog visi ūkininkai suprastų, kad neteisingas herbicidų naudojimas kelia pavojų ne tik derliaus kokybei bet ir vartotojų sveikatai bei aplinkai“, – pabrėžė S.Fedotovas.

Augalininkystės tarnyba ragina visus nebūti abejingus ir pranešti apie pastebėtus galimus augalų apsaugos produktų naudojimo pažeidimus, ypač javų purkšimus šiuo laikotarpiu, Augalininkystės tarnybos regioniniams skyriams.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA