Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Areštinėje už bandymus sukčiauti atsidūrė du ūkininkai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) šiandien atliko kratas ikiteisminiame tyrime dėl pasikėsinimo apgaule užvaldyti Europos Sąjungos (ES) paramą žemės ūkiui. Per kratas sulaikyti du įtariamieji, pranešė FNTT.

Tyrimo metu nustatyta, kad grupė Kauno apskrities ūkininkų, turėdami tikslą apgaule savo naudai įgyti didelės vertės svetimą turtą – ES paramos lėšas, užpildė ir Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė 2018 metų Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas.

ES parama skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“, naudojant Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Paraiškų priėmimo informacinę sistemą.

Paraiškose deklaruota iš viso 3 735,79 ha kitų asmenų valdomų žemės plotų, melagingai nurodant, neva šiuose plotuose vykdoma žemės ūkio veikla, ir tokiu būdu pasikėsinant apgaule neteisėtai įgyti daugiau kaip 700 000 eurų tiesioginių išmokų. Paaiškėjus minėtoms aplinkybėms, Nacionalinė mokėjimo agentūra paraiškų vertinimą sustabdė ir prašomų lėšų neišmokėjo, įtarus nusikalstamos veikos požymius.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Už didelės vertės svetimo turto užvaldymą apgaule Baudžiamasis kodeksas nustato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Facebook komentarai

Belkar