Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ar verta pirkti žemės ūkio techniką žiemą?

Autorius: Piotr ŠIČIOV
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio technikos pardavimai žiemą, sezoniškumas, nuolaidos žemės ūkio technikai, ŽŪ technika žiemos metu, patarimai.

Naršydami kitų šalių agrarinės žiniasklaidos šaltiniuose, aptikome įdomios informacijos, skatinančios ūkininkus įsigyti žemės ūkio techniką prieš sezoną, žiemą, ypač gruodį. Kai kuriose kaimyninėse šalyse gruodį ir visą žiemą sumažinamos kainos traktoriams, kombainams, padargams. Nusprendėme palyginti ar Lietuvoje taip pat?

Tam atlikome tyrimą. Konsultacijų kreipėmės į Lietuvoje žinomas įmones, prekiaujančias žemės ūkio technika. Ar verta ir finansiškai naudinga lietuviui ūkininkui įsigyti žemės ūkio techniką žiemos metu? O jeigu verta, tai dėl kokių priežasčių?

UAB “Horo mechanika” direktorius Večislavas Lomeiko į klausimą “Ar kainuoja žemės ūkio technika žiemos metu pigiau" atsakė šitaip: “Ne, principe nekainuoja pigiau dėl sezoniškumo. Kadangi dabar ir apskritai pastaruoju metu viskas brangsta, tą, ką turime sandėlyje, tą ir parduodame gamybos kainomis, už savikainą. Jeigu ūkininkas žiemą nenusipirko technikos, tai pavasarį pirks brangiau ne dėl to, kad mes sezoninę kainą pakėlėme, o dėl to, kad patys pirksime techniką brangiau iš gamintojo. Štai toks faktas lemia pardavimo kainą. O dar kadangi dirbame su paramomis, tai toms kainoms išrašome komercinį pasiūlymą. Bet pirkti žemės  ūkio techniką žiemą ūkininkui vis tiek verta, ne tiek dėl kainos, kiek dėl to, kad ūkininkas techniką gaus laiku. Ir pavasarį pradės darbą be prastovų, be panikos, turėdamas techniką. O ne taip, kad pavasarį jau reikia dirbti, o ūkininkas technikos arba neturi, arba ieško, arba reikia jos laukti. Kitose šalyse gali būti simbolinė nuolaida žiemos metu, kadangi pardavimų sumažėja. Bet Lietuvoje to nesijaučia, nes gruodis prekybininkams būna pats geriausias mėnuo”.

Savo įžvalgomis pasidalijo Romualdas Trainaitis, UAB “Rovaltra" generalinis direktorius:

“Žiemą, priešsezoniniu laikotarpiu įsigyti žemės ūkio techniką visada verta, bet ne kainų, o organizuotumo atžvilgiu. Pirkimai turi būti su protu. Žiemos pradžioje ūkininkas turi suplanuoti pirkimus, susidėlioti, paskaičiuoti balansą ir tuomet bus aišku, ką gali nusipirkti iki sezono pradžios. O pavasarį, kai ateina kovas, reikia jau dirbti, o ne pirkti techniką. Pavasarį jau būna per vėlu pirkti, nes beveik visa techniką jau būna išpirkta, lieka tik vienetai. Tada ūkininkas ir griebiasi bet kokio paskutinio “šaukšto" arba “šakutės", kurie visai jam netinka, o paskui keikia visą gyvenimą. Pirkiniai yra ne tik techniniai sprendimai, bet ir investiciją, kurią reikia daryti, pasvėrus iš anksto”. 

Į klausimą “Ar tiesa, kad ŽŪ technika žiemos metu kainuoja pigiau ir jai taikomos prieškalėdinės nuolaidos” Rimas Norvilas, AB “Lytagra" komercijos direktorius išdėstė savo nuomonę: “Čia gal ne sezoniškume esmė, aš manau. Gali būti nuolaidos atsarginėms detalėms, serviso darbams, bet visai konkrečiai technikai - nelabai. Nebent vienetiniai "šūviai" – išpardavimai, akcijos. Bet, kad tokia praktika pastoviai būtų, tai tikrai – ne. Žieminės nuolaidos gali būti atsarginių dalių atžvilgių, pvz. – defektacijos atlikimui, atgabenimas kainuoja pigiau, logistikos išlaidos mažesnės. Žemės ūkio technikos aptarnavimo, serviso, remonto darbai be abejo, būna pigesni, nes remontininkų užimtumas žiemą yra mažesnis negu pavasario–vasaros sezono metu, kai vyksta pats darbų įkarštis".

Galime daryti išvadas, kad žemės ūkio technika Lietuvoje nekainuoja pigiau gruodį ir apskritai visą žiemą (išskyrus pavienes atsitiktines akcijas, per sutapymą įvykusias žiemą). Bet pirkti ją tokiu metu tikrai verta. Nes ūkininkas, nusipirkęs agregatus iki sezono pradžios, sezoną pradės ne tuščiomis rankomis. Remonto ir aptarnavimo paslaugos žiemą irgi atliekamos greičiau, nes jiems yra daugiau laiko, skirtingai nuo pavasario/vasaros užimtumo ir laiko stokos. O kalbant apie kitas valstybes, netolimo užsienio šalyse (Rusijoje, Ukrainoje) žiemos metu technika žemdirbiams parduodama pigiau, bet tose šalyse – savita rinkos specifika.

Vieninteliu nepatogumu perkantiems žemės ūkio techniką žiemą, gali tapti sniegas ir slidumas, nes ūkininkas norės išbandyti perkamą mašiną įmonės prekybos aikštelėje. O jeigu aikštelė nenuvalyta, šiek tiek apledėjusi, šie faktoriai gali iškreipti technikos bandymo rezultatus, juk padargai ar kombainai žieminių padangų neturi, važiavimas ir manevrai sniego dangoje skiriasi nuo važiavimo minkštu dirvožemiu šiltuoju metu. 

Facebook komentarai

bas

a