Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aplinkos ministerija raginama keisti Žuvinto rezervato nuostatas atvėrusias kelią žvejybai

Autorius: BNS
Žaltyčio ežeras Vėlinių savaitgalį. Žuvinto biosferos rezervato administracijos nuotr.
Žaltyčio ežeras Vėlinių savaitgalį. Žuvinto biosferos rezervato administracijos nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl savaitgalį užfiksuoto didelio žvejų mėgėjų antplūdžio Žuvinto biosferos rezervate.

Žuvinto biosferos rezervatas yra vienintelė teritorija Lietuvoje, kuri priklauso UNESCO pasauliniam biosferos rezervatų tinklui, šis rezervatas yra įrašytas ir į tarptautinės svarbos teritorijų sąrašą, priskirtą Ramsaro konvencijai – Jungtinių Tautų konvencijai dėl pelkių, turinčių tarptautinę reikšmę, ypač vandens ir pelkių paukščių apsaugai, taip pat, ši teritorija yra saugoma kaip migruojančių paukščių susitelkimo vieta.

Nuo šių metų lapkričio 1 d., įsigaliojus leidimui žvejoti rezervato teritorijoje, nuo pirmos leidimo dienos jame prasidėjo intensyvi žvejyba. Gamtininkai, visuomenininkai ir patys rezervato darbuotojai pradėjo dalintis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti žvejai. Ypač žvejai užplūdo Žaltyčio ežerą, kurio teritorija yra botaninis zoologinis draustinis. Tokia žvejyba pagal naujuosius Žuvinto biosferos rezervato nuostatus yra galima iki kovo 1 d.

Seimo narė A. Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą prašydama atsakyti, ar priimant naujas Žuvinto biosferos rezervato nuostatas buvo įvertinta, kad suintensyvės mėgėjiška žvejyba rezervate. Taip pat, ar buvo numatyti šios žvejybos mastai ir poveikis bei ar yra planuojami mėgėjiškos žvejybos Žuvinto biosferos rezervate ribojimai, grįžimas prie ankstesnių nuostatų. Taip pat rašte klausiama, ar jau įgyvendintas viešas aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pažadas draudimą medžioti paukščius Žuvinto rezervate įrašyti į Medžioklės taisykles.

„Buvo padaryta didelė klaida tvirtinant naujas Žuvinto rezervato nuostatas, kurios prieštarauja Saugomų teritorijų įstatymui ir įteisina žvejybą ir medžioklę viename labiausiai saugomų ir unikalių mūsų šalies rezervatų. Dabar stebime, kaip nuo pirmos leidimo žvejoti dienos Žuvinte vyksta intensyvi žvejyba, kuri daro didelę žalą migruojantiems paukščiams. Nuostatos turi būti kuo greičiau pakeistos ir jei dabartiniam ministrui tai nebėra svarbu, šis klausimas turės būti skubiai išspręstas naujoje Vyriausybėje“, – sakė A. Gedvilienė.

Žuvinto biosferos rezervato nuostatos buvo pakeistos šių metų liepos mėnesio pradžioje, kai Vyriausybė pritarė aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pateiktoms Žuvinto biosferos rezervato nuostatų pataisoms, kuriomis buvo įteisinta ne tik poledinė žvejyba vietiniams gyventojams, bet ir suteikta teisė medžioti vandens paukščius ant Žuvinto ežero krantų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA