Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aplinkos ministerija nori perimti Šventojoje pajūrio juostoje ir miške esančius namelius

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos ministerija siūlo valstybei perimti Baltijos pajūrio juostoje ir valstybinės reikšmės miškuose Šventojoje esančius poilsio namelius.

Šis pasiūlymas įtrauktas į šios savaitės Vyriausybės pasitarimo darbotvarkę.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad namelius visuomenės poreikiams norima perimti, jog būtų sutvarkyta pajūrio teritorija.

„Įgyvendinant Pajūrio juostos įstatymą, norime kad zona, kuri yra skirta visuomenės poreikiams, tokia ir išliktų. Dabar toje zonoje nuosavybės teisės kaip ir nėra, yra nameliai žmonių, o žemė yra valstybės, ginčas turi būti išspręstas“, – BNS sakė ministras.

Ministerijos duomenimis, nekilnojamojo turto registre įregistruoti 163 poilsio nameliai ir vasarnamiai, esantys Baltijos pajūrio juostoje, ir 97 pastatai valstybinės reikšmės miško plotuose, nesančiuose Baltijos pajūrio juostoje.

Kadangi minėtose teritorijose statybos negalimos, ten draudžiama nuolat ir laikinai gyventi, anot Aplinkos ministerijos, turi nelikti ir statinių.

Pagal įstatymą, paimant turtą visuomenės poreikiams, už jį turi būti atlyginta.

Anot Aplinkos ministerijos, teisiškai registruotų pastatų vidutinės rinkos vertės svyruoja nuo 4030 iki 12,2 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad iš viso tam procesui reikės apie 2 mln. eurų.

Aplinkos ministerija prašo, kad Vyriausybė jai protokoliniu nutarimu pavestų organizuoti ir užtikrinti, jog būtų parengti reikiami dokumentai ir atlikti būtini veiksmai Šventosios poilsio nameliams paimti iki 2023 metų gruodžio 31 dieną.

Šis klausimas pernai spalį jau svarstytas Vyriausybės rūmuose, pirmininkaujant kancleriui Algirdui Stončaičiui. Tuomet ir nutarta inicijuoti namelių paėmimo visuomenės poreikiams procesą.

Facebook komentarai